Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-03| Geodezja, Przetargi

Mazowsze zleca cyfryzację PZGiK w kolejnych powiatach

Prawie 13 mln zł wart jest ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przetarg na cyfryzację danych PZGiK oraz utworzenie metadanych i usług dla zbiorów i usług danych przestrzennych – tura II. Postępowanie dotyczy 13 powiatów.


Mazowsze zleca cyfryzację PZGiK w kolejnych powiatach

Przedmiotem zamówienia jest:
1) cyfryzacja danych PZGiK szczebla powiatowego w zakresie:
a)
modernizacji EGiB, w tym wykonanie prac geodezyjnych i kartograficznych mających na celu dostosowanie danych ewidencyjnych dotyczących działek ewidencyjnych i użytków gruntowych do obowiązujących przepisów prawa,
b) opracowania dokumentacji do wprowadzenia zmian w EGiB w trybie aktualizacji operatu EGiB,
c) utworzenia zbiorów danych przestrzennych i opisowych:
• BDOT500 dla wybranych jednostek ewidencyjnych powiatów,
• powiatowej bazy GESUT,
• mapy zasadniczej na podstawie odpowiednich zbiorów danych, o których mowa w § 12 rozporządzenia w sprawie BDOT oraz MZ,
d) cyfryzacji, w drodze skanowania, dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB oraz tworzenie treści mapy zasadniczej,
e) wykonanie prac geodezyjnych, związanych z modernizacją szczegółowej osnowy wysokościowej na terenie powiatu radomskiego,
f) wprowadzenia do systemu teleinformatycznego do prowadzenia baz danych w powiatach zmodyfikowanych zbiorów danych baz EGiB, BDOT500, GESUT, BDSOG,
g) wprowadzenia do systemu teleinformatycznego starosty dokumentów elektronicznych uzasadniających wpisy do prowadzonych baz wraz z georeferencjami dokumentów;
2) publikacja zbiorów i usług danych przestrzennych w tym opracowanie/aktualizacja metadanych:
a)
publikacja zbiorów z wykorzystaniem Modułu SDI w zakresie wszystkich zbiorów danych przestrzennych baz EGiB, BDOT500, GESUT, BDSOG, jakie są prowadzone w powiatach w postaci usług danych przestrzennych, o których mowa w ustawie o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz utworzenie i publikacja metadanych dla ww. usług związanych z tymi zbiorami,
b) opracowanie i aktualizacja plików metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych baz EGiB, BDOT500, GESUT, BDSOG oraz ich publikacja.

Zamówienie podzielono 13 części. Prace dotyczą powiatów:
• część I – gostynińskiego (szacunkowa wartość części: 878 tys. zł; wadium: 26 tys. zł);
• część II – grodziskiego (854 tys. zł; 25 tys. zł);
• część III – grójeckiego (887 tys. zł; 26 tys. zł);
• część IV – ostrowskiego (261 tys. zł; 7,8 tys. zł);
• część V – płockiego (795 tys. zł; 23 tys. zł);
• część VI – płońskiego (887 tys. zł; 26 tys. zł);
• część VII – pruszkowskiego (982 tys. zł; 29 tys. zł);
• część VIII – przysuskiego (887 tys. zł; 26 tys. zł);
• część IX – radomskiego (1,480 mln zł; 44 tys. zł);
• część X – sokołowskiego (847 tys. zł; 25 tys. zł);
• część XI – szydłowieckiego (523 tys. zł; 15 tys. zł);
• część XII – żyrardowskiego (2,661 mln zł; 79 tys. zł);
• część XIII – miasto Radom (904 tys. zł; 27 tys. zł).

Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji będą: okres świadczenia rękojmi (10%), wartość niedoszacowania (10%), zatrudnienie osób, o których mowa w art. 29 ust. 4 Prawa zamówień publicznych, które będą zatrudnione u wykonawcy do realizacji zamówienia (20%), cena (60%). Oferty można składać do 8 sierpnia. Szacunkowa wartość zamówienia to 12,845 mln zł.

Przetarg realizowany jest w ramach projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji (ASI)”.
Pierwsze zamówienie na cyfryzację PZGiK (tura I) zostało ogłoszone w styczniu br. i dotyczyło 18 powiatów. Otwarcie ofert w tym przetargu odbyło się w kwietniu br.

Źródło: UMWM, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS