wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-03-13| GIS, Prawo, Software, Instytucje

Komisja Europejska o internecie i telekomunikacji


Na stronie internetowej Ministerstwa Transportu i Budownictwa opublikowano komunikat Komisji Europejskiej z 20 lutego br. w sprawie inicjatywy i2010 nt. rozwoju technologii informatycznych i telekomunikacyjnych.
Według raportu sektor usług łączności elektronicznej stanowi największą część segmentu ITC (informatyka, telekomunikacja) w UE. W 2005 r. jego wielkość osiągnęła 44,4% i wzrosła o 43% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wartość usług łączności elektronicznej wyniosła 273 mld euro.
W 2005 r. w krajach Unii było prawie 53 mln linii z szerokopasmowym dostępem do internetu, co oznacza wzrost o 20 mln w porównaniu z rokiem 2004. Wskaźnik penetracji rynku linii szerokopasmowych wskazuje na duże dysproporcje w krajach UE. Najbardziej zaawansowaną w tej dziedzinie Holandię dzielą od ostatniej Estonii 23 punkty procentowe. Polska jest na przedostatnim miejscu w tym zestawieniu.
Raport wskazuje także na konieczność dokonania regulacji prawnych i ekonomicznych w celu uwolnienia konkurencyjności. Najistotniejsze kwestie analizowane w tym względzie przez Komisję dotyczyły uwolnienia lokalnej pętli abonenckiej, skutecznej możliwości połączeń międzysieciowych i systemu rozliczania kosztów w celu zbliżenia wysokości opłat za połączenia międzysieciowe do faktycznych kosztów połączeń. We wszystkich tych zagadnieniach Polska jest wymieniana jako jeden z krajów, w którym te sprawy należy uregulować. Pełny raport pod adresem http://www.mtib.gov.pl/uniaeuropejska/689.html.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS