Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-16| GIS, Teledetekcja, Software

Wysokorozdzielcze zdjęcia zamówisz przez appkę

Mobilna aplikacja SpyMeSat firmy Orbit Logic pozwala na zamówienie z poziomu smartfona lub tabletu satelitarnych zobrazowań radarowych oraz wysokorozdzielczych zobrazowań optycznych.


Wysokorozdzielcze zdjęcia zamówisz przez appkę

SpyMeSat pozwala śledzić pozycję różnych satelitów teledetekcyjnych oraz zamawiać archiwalne zobrazowania w cenie od 10 dolarów. Jak zapewniają twórcy rozwiązania, proces kupna i dostarczenia materiałów jest bardzo prosty oraz szybki i może trwać nawet kilka sekund. Jeśli jednak w archiwach klient nie można znaleźć potrzebnych mu zobrazowań, aplikacja pozwala również zlecać pozyskanie świeżych danych. Wiąże się to z kosztem zaczynającym się od 375 dolarów.

Możliwości tego oprogramowanie rozbudowano właśnie o obsługę satelitów KOMPSAT-5 oraz -3A. Ten pierwszy wyposażony jest w radar SAR – to pierwszy tego typu sensor obsługiwany przez SpyMeSat. Z kolei KOMPSAT-3A dostarcza zobrazowań optycznych z pikselem nawet 40 cm, co jest rekordową wartością dla tej mobilnej aplikacji w przypadku składania zleceń.

Źródło: Orbit Logic


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS