Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-12| Mapy

Zrób sobie własne Street View

Google wprowadza inicjatywę Street View ready, która sprawi, że dodawać zdjęcia panoramiczne do zasobów Street View będzie mógł każdy – wystarczy, że posiada odpowiedni model kamery.


Zrób sobie własne Street View

Obecnie panoramy dostępne w Street View pochodzą z dwóch źródeł. Zdecydowana większość wykonywana jest przez pracowników Google’a za pomocą specjalnego sprzętu – odpowiednio wyposażonych samochodów, plecaków czy wózków. Część wnętrz różnego rodzaju punktów usługowych fotografowana jest natomiast przez współpracujących z Google’em certyfikowanych fotografów.

Od teraz panoramy będzie mógł dodawać każdy, jeśli tylko posiada kamerę z certyfikatem „Street View ready”. Na razie Google przyznał go 20 producentom, których sprzęt spełnia odpowiednie standardy. Certyfikat podzielono na cztery kategorie:
• Street View mobile ready – kamery 360°, które mogą ładować panoramy do Street View bezpośrednio z poziomu mobilnej aplikacji;
• Street View auto ready – kamery o najwyższej dokładności przeznaczone do fotografowania z samochodu;
• Street View vr ready – kamery i systemy, które oprócz fotografii gromadzą również dane geometryczne;
• Street View workflow ready – narzędzia do publikacji danych do usługi Street View.

Google zachęca, by z nowej możliwości korzystali nie tylko profesjonalni fotografowie, ale także amatorzy np. podczas wypraw, spacerów czy jazdy na rowerze.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS