Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-03-01| Mapy

Zwiedzaj warszawską architekturę ze Street View

W usłudze Street View Google’a można już oglądać zdjęcia panoramiczne wybranych stacji kolejowych, stacji metra, centrów handlowych oraz uczelni w Warszawie.


Zwiedzaj warszawską architekturę ze Street View

W serwisie udostępniono obrazy dworców: Centralnego, Wschodniego, Zachodniego, Powiśle oraz Ochota. Powinny one ułatwić poruszanie się podróżnych po tych obiektach, w tym np. planowanie przesiadek. Oprócz tego wirtualny spacer można odbyć także po wszystkich stacjach I linii warszawskiego metra. Dodajmy, że wcześniej udostępniono fotografie dla całej II linii.

Street View ułatwi także wizytę w centrach handlowych – pozwoli zaplanować zakupy w takich obiektach, jak: Złote Tarasy, Ferio Wawer, Blue City, Factory Outlet Ursus, Wola Park, Modo Domy Mody, Klif, Atrium Promenada, Atrium Reduta, Atrium Targówek, Galeria Wileńska czy King Cross Praga.

Zespół dotarł także na Uniwersytet Warszawski, dzięki czemu można odbyć wirtualny spacer po głównym kampusie tej uczelni.

Do fotografowania wnętrz Google używa niewielkiego, pchanego przez człowieka wózka zwanego Trolleyem. Trolley wyposażony jest w panoramiczny aparat wykonujący zdjęcia 360 stopni, lasery odczytujące odległości od ścian, czujniki ruchu, dysk twardy oraz komputer potrzebny do obsługi systemu. Z kolei w wąskich, ciasnych miejscach i wszędzie tam, gdzie można dotrzeć tylko pieszo, do robienia zdjęć Street View używany jest poręczny plecak Trekker. Ważący ok. 20 kg Trekker posiada 15 soczewek, z których każda jest skierowana w innym kierunku, co pozwala wykonywać panoramy 360 stopni.

By wyświetlić zdjęcia Street View, wystarczy wejść do serwisu Mapy Google, przybliżyć się do wybranego obiektu i przeciągnąć z bocznego menu na mapę żółtego ludzika.

Źródło: Google, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama