Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-10| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

DigitalGlobe udostępnia zdjęcia dla OpenStreetMap

Wolontariusze tworzÄ…cy otwartÄ… bazÄ™ danych przestrzennych OpenStreetMap zyskali wÅ‚aÅ›nie nowÄ…, cennÄ… warstwÄ™ podkÅ‚adowÄ… – zobrazowania satelitarne amerykaÅ„skiej firmy DigitalGlobe dla niemal caÅ‚ego Å›wiata.


DigitalGlobe udostępnia zdjęcia dla OpenStreetMap

Spółka DigitalGlobe jest najwiÄ™kszym dostawcÄ… wysokorozdzielczych zobrazowaÅ„ satelitarnych – należą do niej konstelacje WorldView oraz GeoEye obrazujÄ…ce ZiemiÄ™ z pikselem do 30 cm. DecyzjÄ… wÅ‚adz korporacji mozaiki zdjęć z tych satelitów od teraz mogÄ… być Å‚atwo wykorzystywane w otwartym projekcie kartograficznym OpenStreetMap zarówno do wektoryzacji danych, jak i ich aktualizacji oraz weryfikacji.

Poprzez interfejs DigitalGlobe Maps API wolontariuszom udostępniono dwie warstwy: DigitalGlobe Standard Imagery oraz DigitalGlobe Premium Imagery. Pierwsza pokrywa około 86% powierzchni lądów obrazami w rozdzielczości 30-60 cm uzupełnianymi zdjęciami z konstelacji Landsat (z pikselem do 15-30 m). Średni wiek danych dostępnych na tej warstwie to 2,31 lat, przy czym wybrane obszary aktualizowane są 2 razy do roku. DigitalGlobe Premium Imagery oferuje z kolei zobrazowania w rozdzielczości nie gorszej niż 50 cm, w wyższej jakości oraz częściej aktualizowane, choć dostępne dla mniejszej powierzchni. Obie te warstwy dostępne są już w działającym w przeglądarce internetowej edytorze iD.

Zgodnie z zapisami licencyjnymi zdjęć tych można używać tylko na potrzeby projektu OSM. Niedozwolone jest natomiast ich pobieranie. Ponadto dane pozyskane z wykorzystaniem tych obrazów powinny mieć adnotacjÄ™ „source=DigitalGlobe”.

JK


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS