Spółka DigitalGlobe jest największym dostawcą wysokorozdzielczych zobrazowań satelitarnych – należą do niej konstelacje WorldView oraz GeoEye obrazujące Ziemię z pikselem do 30 cm. Decyzją władz korporacji mozaiki zdjęć z tych satelitów od teraz mogą być łatwo wykorzystywane w otwartym projekcie kartograficznym OpenStreetMap zarówno do wektoryzacji danych, jak i ich aktualizacji oraz weryfikacji.
Poprzez interfejs DigitalGlobe Maps API wolontariuszom udostępniono dwie warstwy: DigitalGlobe Standard Imagery oraz DigitalGlobe Premium Imagery. Pierwsza pokrywa około 86% powierzchni lądów obrazami w rozdzielczości 30-60 cm uzupełnianymi zdjęciami z konstelacji Landsat (z pikselem do 15-30 m). Średni wiek danych dostępnych na tej warstwie to 2,31 lat, przy czym wybrane obszary aktualizowane są 2 razy do roku. DigitalGlobe Premium Imagery oferuje z kolei zobrazowania w rozdzielczości nie gorszej niż 50 cm, w wyższej jakości oraz częściej aktualizowane, choć dostępne dla mniejszej powierzchni. Obie te warstwy dostępne są już w działającym w przeglądarce internetowej edytorze iD.
Zgodnie z zapisami licencyjnymi zdjęć tych można używać tylko na potrzeby projektu OSM. Niedozwolone jest natomiast ich pobieranie. Ponadto dane pozyskane z wykorzystaniem tych obrazów powinny mieć adnotację „source=DigitalGlobe”.