wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-02| GIS, Mapy

Nowa odsłona map na JakDojade.pl

Strona internetowa serwisu JakDojade.pl do wyszukiwana połączeń komunikacji publicznej dostępna jest już w nowej odsłonie, a oprócz tego została wzbogacona o kilka nowych funkcji.


Nowa odsłona map na JakDojade.pl

Jak tłumaczą administratorzy usługi, zmiana wyglądu strony była konieczna: „Poprzednia technologia zestarzała się (strona wisiała około 8 lat) i przez to padała ofiarą ataków hakerów. Staraliśmy się stworzyć intuicyjny interfejs, choć wiemy, że przyzwyczajenie się do nowego, pionowego układu zajmie użytkownikom trochę czasu”.

Oprócz interfejsu zmienił się wygląd map. Od teraz w serwisie nie znajdziemy już danych łódzkiej firmy Emapa (wykorzystywanych od 2012 roku), ale wizualizację otwartych baz OpenStreetMap oraz Uzupełniającej Mapy Polski. Administratorzy przekonują, że nowa mapa powinna być bardziej czytelna. Powinna ponadto działać dużo szybciej i pokazywać na mapie również alternatywne trasy dojazdu, podobnie jak Mapy Google.

Serwis zyskał również kilka nowych funkcji. W odpowiedzi na prośby użytkowników rozbudowano wyszukiwarkę miast – teraz widoczne jest każde miasto, a nie tylko aglomeracje, jak Trójmiasto czy GOP. W ten sposób użytkownicy z Gdańska, Sosnowca czy Swarzędza nie muszą się martwić, że jakdojade u nich nie działa.

Kolejną nowością jest zintegrowanie strony wersji webowej i mobilnej. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mają dostęp do pełnych możliwości strony jakdojade.pl. W wybranych miastach na nowej stronie pojawi się też opcja „Realtime”, czyli planowanie podróży z uwzględnieniem rzeczywistego położenia pojazdów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS