Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-02| GIS, Mapy

Nowa odsłona map na JakDojade.pl

Strona internetowa serwisu JakDojade.pl do wyszukiwana połączeń komunikacji publicznej dostępna jest już w nowej odsłonie, a oprócz tego została wzbogacona o kilka nowych funkcji.


Nowa odsłona map na JakDojade.pl

Jak tłumaczą administratorzy usługi, zmiana wyglądu strony była konieczna: „Poprzednia technologia zestarzała się (strona wisiała około 8 lat) i przez to padała ofiarą ataków hakerów. Staraliśmy się stworzyć intuicyjny interfejs, choć wiemy, że przyzwyczajenie się do nowego, pionowego układu zajmie użytkownikom trochę czasu”.

Oprócz interfejsu zmienił się wygląd map. Od teraz w serwisie nie znajdziemy już danych łódzkiej firmy Emapa (wykorzystywanych od 2012 roku), ale wizualizację otwartych baz OpenStreetMap oraz Uzupełniającej Mapy Polski. Administratorzy przekonują, że nowa mapa powinna być bardziej czytelna. Powinna ponadto działać dużo szybciej i pokazywać na mapie również alternatywne trasy dojazdu, podobnie jak Mapy Google.

Serwis zyskał również kilka nowych funkcji. W odpowiedzi na prośby użytkowników rozbudowano wyszukiwarkę miast – teraz widoczne jest każde miasto, a nie tylko aglomeracje, jak Trójmiasto czy GOP. W ten sposób użytkownicy z Gdańska, Sosnowca czy Swarzędza nie muszą się martwić, że jakdojade u nich nie działa.

Kolejną nowością jest zintegrowanie strony wersji webowej i mobilnej. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mają dostęp do pełnych możliwości strony jakdojade.pl. W wybranych miastach na nowej stronie pojawi się też opcja „Realtime”, czyli planowanie podróży z uwzględnieniem rzeczywistego położenia pojazdów.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS