Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-31| GIS, Teledetekcja

Kalibracja zdjęć historycznych w Polska3D.pl

Tarnowska firma MGGP Aero przygotowuje ciekawą funkcję umożliwiającą wizualizację archiwalnych zdjęć lotniczych na podkładzie modeli 3D.


Kalibracja zdjęć historycznych w Polska3D.pl

Jak wyjaśnia spółka na swoim profilu na Facebooku, posiadając odpowiednio opracowane zdjęcia ukośne oraz rzeczywiste, oteksturowane modele 3D, możemy wczytać skany archiwalnych ujęć i porównywać wybrane fragmenty miast w 1:1. Wynik operacji można zapisać razem z wartościami pochyleń dla wybranego historycznego zdjęcia. Wszystko jest możliwe dzięki aplikacji, która porównuje charakterystyczne elementy wspólne i wyznacza kąt widoku 3D. Warto nadmienić, że aplikacja internetowa, która na to pozwoli, jest projektowana zgodnie z ideą crowdsourcingu, czyli uwzględnia możliwość zaangażowania się dużej grupy użytkowników.

Po fazie testów rozwiązanie będzie udostępnione i popularyzowane m.in. w mediach społecznościowych – zapowiada MGGP Aero. Na razie w wersji beta udostępniane jest miastom, które już wykorzystują technologię zdjęć ukośnych www.ukosne.pl.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS