Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-23| Mapy, Software

Podziel się lokalizacją dzięki mobilnym Mapom Google

Zaktualizowana wersja mobilnej aplikacji Mapy Google pozwala użytkownikowi na dzielenie się swoją lokalizacją, i to w czasie rzeczywistym.


Podziel się lokalizacją dzięki mobilnym Mapom Google

Aby skorzystać z nowej funkcji, trzeba otworzyć menu boczne albo dotknąć niebieskiej kropki, którą oznaczone jest aktualne położenie użytkownika. Następnie należy wybrać opcję „Udostępnij lokalizację”, a potem zaznaczyć osoby, z którymi chcemy podzielić się informacją o swoim położeniu, oraz określić, jak długo ma ono być dla nich widoczne.

Lokalizację można udostępnić kontaktom z Google, a także poprzez wysłanie linka na dowolnym komunikatorze. Jego odbiorca będzie mógł śledzić naszą aktualną pozycję na swoim telefonie, w aplikacji Mapy Google. Z kolei w aplikacji udostępniającego pojawi się symbol przypominający o przekazywanej na bieżąco lokalizacji. Oczywiście funkcję tę można w każdej chwili wyłączyć.

Zaktualizowane Mapy Google mogą także na bieżąco udostępniać postęp pokonywania trasy. W trakcie nawigacji wystarczy wybrać przycisk „Więcej” na dole ekranu, a potem „Udostępniaj postępy”. Osoby, którym użytkownik przekaże taką informację, zobaczą oczekiwany czas przybycia i będą mogły śledzić trasę w miarę, jak znajomy będzie zbliżać się do celu. Działanie tego narzędzia automatycznie wyłączy się po dotarciu na miejsce.

Obie funkcje są obecnie stopniowo udostępniane na całym świecie, zarówno dla użytkowników urządzeń z Androidem, jak i systemem iOS.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS