wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-27| Mapy, Software

Google pomoże zaparkować

Aplikacja Mapy Google na Androida została rozbudowana o funkcję, która informuje kierowcę o dostępności miejsc do parkowania. Niestety, na razie nie będzie ona dostępna w Polsce.


Google pomoże zaparkować

Działanie nowego narzędzia jest proste i intuicyjne. Po wpisaniu miejsca docelowego i uruchomieniu nawigacji w dolnej części okna pojawi się ikona informująca o łatwości znalezienia miejsca do parkowania. Możliwe są trzy komunikaty: limited, medium oraz easy.

Skąd Google zna dostępność miejsc parkingowych? Jest ona wyliczana na podobnej zasadzie jak dane w oknie „Popularne godziny” – dzięki niemu użytkownik Google może sprawdzić, ile czasu ludzie spędzają w danym miejscu publicznym oraz w jakiej porze i dniu tygodnia najczęściej je odwiedzają.

Na razie funkcja informowania o dostępności miejsc parkingowych działa tylko w 25 aglomeracjach w Stanach Zjednoczonych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS