Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-14| Geodezja, Instytucje, Kataster

Unijne dotacje także dla powiatu tarnowskiego

Starostwo w Tarnowie otrzyma 14 mln zł na cyfryzację powiatowego zasobu geodezyjnego. Umowę w tej sprawie podpisano w zeszłym tygodniu.


Unijne dotacje także dla powiatu tarnowskiego

Środki będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą otrzymanie dofinansowania podpisali w Tarnowie wicemarszałek Stanisław Sorys oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.

Na stworzeniu bazy cyfrowych zasobów geodezyjnych skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, którzy dane i dokumenty związane z informacją przestrzenną znajdą on-line, bez konieczności wizyty w urzędzie. Baza usprawni też pracę geodetów, komorników, inwestorów i projektantów oraz rzeczoznawców majątkowych. Otwarty dostęp do tych informacji przede wszystkim przyspieszy przygotowanie dokumentacji projektowych do planowanych inwestycji, poprawi też jakość danych udostępnianych w rejestrach państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego czy usprawni wymianę danych między funkcjonującymi systemami informacji przestrzennej.

Umowa pomiędzy województwem małopolskim a Starostwem Powiatowym w Tarnowie dotyczy realizacji projektu „E-usługi w informacji przestrzennej powiatu tarnowskiego”. Wartość całego przedsięwzięcia to prawie 16 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO WM wynosi ponad 14 mln zł. Otrzymane dofinansowanie pozwoli stworzyć na potrzeby powiatu bazę danych geodezyjnych i map oraz zakupić specjalistyczne oprogramowanie.

Poza powiatem tarnowskim podobne projekty będą realizowane przez 21 innych samorządów z całego województwa małopolskiego. Łączne dofinansowanie z RPO na realizację projektów w zakresie e-usług w informacji przestrzennej wyniesie 175,7 mln zł.

Źródło: UMWM, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS