Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-24| Geodezja, Instytucje

Kolejni partnerzy dołączają do mazowieckiego projektu ASI

Do Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wpłynęły zgłoszenia kolejnych jednostek samorządu terytorialnego, które chciałyby przystąpić do wartego blisko 100 mln zł geoinformatycznego projektu ASI.


Kolejni partnerzy dołączają do mazowieckiego projektu ASI

Przypomnijmy, że przedsięwzięcie o pełnej nazwie „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” ma być kontynuacją dwóch wcześniejszych regionalnych projektów: tzw. BW (Bazy Wiedzy) i EA (Elektroniczna Administracja). Celem ASI jest wdrażanie kolejnych usług elektronicznych dla obywateli, w planach są również prace związane z informację przestrzenną. W ramach projektu w samorządach wdrażane będą kolejne usługi sieciowe wymagane przez ustawę o infrastrukturze informacji przestrzennej, które mają automatycznie zasilać bazę Mazowieckiego SIP-u. Powstanie również oprogramowanie do tworzenia map topograficznych w skali 1:10 000. Celem ASI jest ponadto cyfryzacja danych przestrzennych (zarówno powiatowych, jak i wojewódzkich) pozostających dotychczas w formie analogowej.

W przedsięwzięciu tym, którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, pierwotnie miało uczestniczyć 157 gmin i 33 powiaty. Teraz jednak zgłaszają się kolejne. Po konsultacji z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych Zarząd Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na podjęcie działań zmierzających do zwiększenia grona partnerów. Obecnie przygotowywane są projekty umów o partnerskiej współpracy dla 15 jednostek (1 powiatu – siedleckiego, oraz 14 gmin), co zwiększy liczbę uczestników przedsięwzięcia do 205. Zakres tematyczny Projektu ASI i jego budżet pozostają bez zmian.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS