Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-20| Geodezja, Instytucje

Co z tymi premiami w GUGiK?

Na prośbę czytelników Geoforum.pl przyjrzeliśmy się zarobkom nowego kierownictwa Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.


Co z tymi premiami w GUGiK?

Zapytaliśmy GUGiK o dwie kwestie: wynagrodzenie zasadnicze kierownictwa GUGiK oraz wypłacone nagrody. Oba pytania odnosiły się do okresu październik 2016 – styczeń 2017 r. i stanowisk: pełniącej obowiązki głównego geodety kraju, p.o. zastępcy GGK oraz dla wyższych stanowisk w służbie cywilnej (tj. dyrektorów departamentów i ich zastępców).

Jeśli chodzi o wynagrodzenie zasadnicze, zarówno pełniąca obowiązki głównego geodety kraju Aleksandra Jabłonowska, jak i jej zastępczyni Grażyna Kierznowska otrzymywały je wyłącznie z tytułu sprawowania stanowisk dyrektorów departamentów. Z racji zwiększonych obowiązków przyznano im jednak dodatek zadaniowy w wysokości 3,2 tys. zł dla p.o. GGK oraz 2,0 tys. zł dla ZGGK. Średnie wynagrodzenie zasadnicze osób zatrudnionych w GUGiK na wyższych stanowiskach w SC wyniosło w badanym okresie 8,8 tys. zł brutto (czyli praktycznie tyle samo co w 2015 r.).

Przede wszystkim byliśmy jednak ciekawi wysokości nagród. Z tytułu pełnienia obowiązków GGK i ZGGK we wskazanym okresie ich nie przyznano – podaje GUGiK. W przypadku dyrektorów departamentów średnio każdy z nich otrzymał w tym okresie nagrodę 31 333 zł brutto, co daje 7832 zł miesięcznie. To dużo czy mało? Wartość tę można porównać do wyników ostatniego badania płac w branży geodezyjnej i kartograficznej opublikowanego w GEODECIE 7/2016. Wynika z niego, że w całym 2015 r. średnia nagroda dla wyższego stanowiska w SC w GUGiK wyniosła 800 zł miesięcznie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS