wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-19| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Nowoczesny skaning wnętrz NavVis dostępny w Polsce

Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych (GIAP) rozpoczął współpracę z niemiecką spółką NavVis zajmującą się skaningiem laserowym wnętrz budynków.


Nowoczesny skaning wnętrz NavVis dostępny w Polsce <br />
fot. JK
fot. JK

NavVis stworzył specjalny wózek M3 posiadający skaner oraz 6 kamer z matrycą 16 Mpx każda. M3 posiada swój własny napęd i jest przygotowany w taki sposób, żeby nie musiał go obsługiwać specjalistycznie wykształcony operator. W porównaniu z tradycyjnymi skanerami stacjonarnymi technologia NavVis jest 30, a w niektórych przypadkach nawet do 50 razy szybsza.

NavVis stworzył ponadto oprogramowanie IndoorViewer, które poprzez przeglądarkę internetową udostępnia wyniki pracy M3. Firma oferuje również nawigację wewnątrz budynków, która nie potrzebuje tworzenia dedykowanej sieci, wi-fi ani Bluetooth. Spółka GIAP planuje integrację swoich narzędzi z rozwiązaniami NavVis także pod kątem stworzenia dedykowanego modułu dla QGIS współpracującego z oprogramowaniem tej niemieckiej spółki.

? Od kilku miesięcy odbieraliśmy zapytania od polskich firm chcących wdrożyć nasze rozwiązania. Dzięki spółce GIAP dostęp do naszych produktów jest teraz prostszy i szybszy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni odpowiedzią polskiego rynku na proponowane przez nas rozwiązania ? powiedział Vlad Craciunescu, business development manager w NavVis GmbH. Rozwiązania NavVis wdrożyły takie firmy, jak Simens, BMW, Allianz, SAP czy Daimler. Prezes GIAP Sławomir Hemerling-Kowalczyk powiedział: ? GIAP w roku 2017 poza sprzedażą oprogramowania GIS w administracji publicznej chce wprowadzić produkty NavVis do branży logistycznej oraz do wszelkiego rodzaju fabryk. Rozpoczynamy również poszukiwania partnerów do współpracy z uwagi na bardzo duże zainteresowanie polskiego rynku proponowanymi rozwiązaniami.

NavVis to niemiecka spółka z siedzibą w Monachium, lider w skaningu wnętrz, wizualizacji 3D oraz nawigacji wewnątrz budynków. Posiada kilkudziesięciu partnerów niemal na całym świecie. Rozwiązania NavVis są wdrożone w logistyce, w firmach produkcyjnych, w handlu oraz w zarządzania nieruchomościami (muzea, szpitale, szkoły, biurowce itp.) od Meksyku, przez całą Europę, po Chiny i Tajlandię.

Źródło: GIAP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS