Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-02| Sprzęt

Mobilne kartowanie pieszo, samochodem i samolotem

Podczas odbywających się w Londynie targów GeoBusiness firma 3D Laser Mapping zaprezentowała nowatorski system mobilnego kartowania ROBIN. Można go przymocować zarówno do plecaka, jak i samochodu czy samolotu.


Mobilne kartowanie pieszo, samochodem i samolotem

System składa się z cyfrowej kamery o matrycy 12 lub 18 Mpx, a także dwóch anten GNSS, jednostki inercyjnej o GIS-owej dokładności, ekranu dotykowego oraz trzech różnych uchwytów. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi oprogramowanie do gromadzenia i postprocessingu danych. Opcjonalnie ROBIN dostępny jest w wersjach o wydłużonym zasięgu oraz o zwiększonej precyzji.

Pole widzenia tego systemu wynosi 330°, prÄ™dkość skanowania siÄ™ga 500 tys. pkt/s, a zasiÄ™g – 920 m (przy czym maks. wysokość lotu to 350 m).

– ROBIN to ekscytujÄ…cy nowy produkt, który jako pierwszy na Å›wiecie Å‚Ä…czy w sobie trzy systemy. Może posÅ‚użyć do kartowania np. leÅ›nych Å›cieżek, linii wybrzeża czy innych miejsc dostÄ™pnych tylko pieszo – wyjaÅ›nia Graham Hunter, dyrektor wykonawczy firmy 3D Laser Mapping. Spółka zdradza ponadto, że w planach na najbliższÄ… przyszÅ‚ość ma integracjÄ™ systemu ROBIN z algorytmami SLAM, co pozwoli wykorzystać to rozwiÄ…zania do kartowania wnÄ™trz budynków.

Przykład chmury punktów pozyskanej przez system ROBIN zainstalowany na dachu samochodu

Źródło: 3D Laser Mapping, JK


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS