wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-16| Geodezja, GIS, Przetargi, Instytucje

Warszawa znów zamawia system geodezyjny

Dostawa, wdrożenie i serwis systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez stołeczny ratusz.


Warszawa znów zamawia system geodezyjny

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na system geodezyjny dla stolicy (tzw. System ZGiK) ogłoszono pod koniec 2008 roku, a rozstrzygnięto w 2013 roku. Umowę na jego stworzenie i wdrożenie o wartości 18 mln zł podpisano z firmami PGI Compass (obecnie w upadłości), WPG SA oraz Bonair. Prace miały się zakończyć w październiku 2017 roku. Z powodu opóźnień w ich realizacji Urząd Miasta zdecydował się odstąpić od umowy.

Zamawiany teraz przez Warszawę system ma umożliwiać m.in.:
• obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych;
• przyjmowanie materiałów i opracowań do zasobu;
• udostępnianie materiałów i zbiorów danych;
• obsługę opłat i licencji za udostępniane materiały i zbiory danych, w tym obsługę przez internet z wykorzystaniem funkcjonalności dedykowanej wykonawcom prac geodezyjnych i innym podmiotom zewnętrznym;
• obsługę rejestrów EGiB, BDOT500, GESUT, BDSOG, w powiązaniu z EMUiA oraz tworzenie mapy zasadniczej z uwzględnieniem specyficznych uwarunkowań wynikających ze sposobu prowadzenia EGiB i mapy zasadniczej;
• obsługę narad koordynacyjnych;
• zapewnienie wymiany danych z innymi systemami w zakresie niezbędnym do kontynuacji zadań realizowanych przez Biuro Geodezji i Katastru;
• obsługę repozytorium przechowującego wszystkie dokumenty będące podstawą zmian w rejestrach, w tym przetworzone do postaci dokumentów elektronicznych;
• obsługę RCiWN;
• obsługę EMUiA.

Ogłoszony właśnie przetarg obejmuje: wykonanie analizy przedwdrożeniowej, wdrożenie systemu (w tym dostosowanie do wymagań zamawiającego oprogramowania wcześniej wdrożonego w BGiK), a także rozwój systemu oraz jego serwisowanie. Rozwój systemu ma objąć jego integrację z systemem elektronicznego zarządzania dokumentacją, który ma zostać wdrożony w Urzędzie m.st. Warszawy, a także dostosowanie go do przepisów prawa wchodzących w życie w trakcie realizacji zamówienia. Wykonanie wszystkich prac ma się zakończyć przed grudniem 2021 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 100 tys. zł można składać do 24 stycznia. Kryteriami ich oceny będą: cena (60%), rozszerzony zakres migracji danych EGiB (20%), a także dodatkowa funkcjonalność systemu oraz utrzymanie i rozwój graficznego oprogramowania narzędziowego (po 10%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pytanie. Czy jest znany przypadek przetargu Zamawiajacego, który nie zakończył się karami umownymi?
odpowiedz zgłoś
tytuł newsa mówi wszystko Warszawa ZNÓW zamawia
odpowiedz zgłoś
Sprostowanie To już trzecie podejście do systemu w warszawie, nie drugie !
 2 
odpowiedz zgłoś
Wdrożymy każdy system ale zapłacicie za niego, ja wam to mówię.spółczynnik zwiekaszający przy rachunkach 1,3, i to mi się podoba,wszyscy muszą Polske budować.
 2 
odpowiedz zgłoś
kto pyta rzeczniczkę dostanie odpowiedź że zacytuję: "Czy od tego czasu coś się zmieniło? Czy wdrożenia udało się zakończyć? Z lakonicznej informacji rzeczniczki prasowej UMWM wynika, że pod koniec maja br. w obu starostwach prace nad uruchomieniem systemu wciąż trwały (dalej w ramach asysty technicznej). " Czy rzeczniczka dziś może spokojnie powiedzieć, że asysta techniczna dobiegła końca i jest wdrożenie? Bo albo celowo zostawili sobie 5 godzin asysty do 2019 roku i nie zamykają tematu, albo jednak nic nie uruchomili. Co redakcji tym razem odpowie rzeczniczka? Zobaczymy w następnym odcinku mody na matrę.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
o własnie redakcja już dawno nie pytała rzecznika prasowego UMWM jak idzie realizacja umowy:) Ciekawe jaką nowomowę wytworzą tym razem.
odpowiedz zgłoś
World Record Działania Pana Dyrektora (Wars)ińskiego można śmiało wpisać do Księga rekordów Guinessa. Zuch! I to jaki zdeterminowany.
odpowiedz zgłoś
Pewnie ma się świetnie... tylko nie można głośno o nim mówić, bo się spłoszy i zostawi mokrą plamę...na honorze czy jakoś tak
 1 
odpowiedz zgłoś
Ale dyr. Mączewski ma już taki system Po co zamawiać skoro jest już (ponoć) w Piasecznie itd. Czy coś z tym systemem "Mączewskiego" jest nie tak?
 2 
odpowiedz zgłoś
Oj Mam nadzieję, że tym razem ktoś wykończy mr. T.
odpowiedz zgłoś
. Ciekawy kogo teraz wykończy mr. T.
odpowiedz zgłoś
raczej mi to na Skautów wygląda:)
odpowiedz zgłoś
Brawo ZUCHY !!!
 2 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS