Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-16| Geodezja, GIS, Przetargi, Instytucje

Warszawa znów zamawia system geodezyjny

Dostawa, wdrożenie i serwis systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy jest przedmiotem przetargu ogłoszonego przez stołeczny ratusz.


Warszawa znów zamawia system geodezyjny

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na system geodezyjny dla stolicy (tzw. System ZGiK) ogłoszono pod koniec 2008 roku, a rozstrzygnięto w 2013 roku. Umowę na jego stworzenie i wdrożenie o wartości 18 mln zł podpisano z firmami PGI Compass (obecnie w upadłości), WPG SA oraz Bonair. Prace miały się zakończyć w październiku 2017 roku. Z powodu opóźnień w ich realizacji Urząd Miasta zdecydował się odstąpić od umowy.

Zamawiany teraz przez Warszawę system ma umożliwiać m.in.:
• obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych;
• przyjmowanie materiałów i opracowań do zasobu;
• udostępnianie materiałów i zbiorów danych;
• obsługę opłat i licencji za udostępniane materiały i zbiory danych, w tym obsługę przez internet z wykorzystaniem funkcjonalności dedykowanej wykonawcom prac geodezyjnych i innym podmiotom zewnętrznym;
• obsługę rejestrów EGiB, BDOT500, GESUT, BDSOG, w powiązaniu z EMUiA oraz tworzenie mapy zasadniczej z uwzględnieniem specyficznych uwarunkowań wynikających ze sposobu prowadzenia EGiB i mapy zasadniczej;
• obsługę narad koordynacyjnych;
• zapewnienie wymiany danych z innymi systemami w zakresie niezbędnym do kontynuacji zadań realizowanych przez Biuro Geodezji i Katastru;
• obsługę repozytorium przechowującego wszystkie dokumenty będące podstawą zmian w rejestrach, w tym przetworzone do postaci dokumentów elektronicznych;
• obsługę RCiWN;
• obsługę EMUiA.

Ogłoszony właśnie przetarg obejmuje: wykonanie analizy przedwdrożeniowej, wdrożenie systemu (w tym dostosowanie do wymagań zamawiającego oprogramowania wcześniej wdrożonego w BGiK), a także rozwój systemu oraz jego serwisowanie. Rozwój systemu ma objąć jego integrację z systemem elektronicznego zarządzania dokumentacją, który ma zostać wdrożony w Urzędzie m.st. Warszawy, a także dostosowanie go do przepisów prawa wchodzących w życie w trakcie realizacji zamówienia. Wykonanie wszystkich prac ma się zakończyć przed grudniem 2021 roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 100 tys. zł można składać do 24 stycznia. Kryteriami ich oceny będą: cena (60%), rozszerzony zakres migracji danych EGiB (20%), a także dodatkowa funkcjonalność systemu oraz utrzymanie i rozwój graficznego oprogramowania narzędziowego (po 10%).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS