Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-16| GIS, Mapy, Firma, Software, Ludzie

Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu

Kierowany przez Tomasza Berezowskiego zespół Wrocławskiego Instytutu Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji zwyciężył w międzynarodowym konkursie na aplikację mapową „IGNITE – Create the M.App of the Future”. W nagrodę otrzyma 100 tys. dolarów.


Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu

Firma Hexagon Geospatial ogłosiła konkurs IGNITE wiosną tego roku. Spośród 160 zgłoszeń zwycięzców pierwszego etapu wyłonili w głosowaniu internauci. W drugim etapie, do którego zakwalifikowano 20 prac (w tym trzy z Polski), zadaniem finalistów było zbudowanie prototypu zaproponowanej przez siebie aplikacji. Gotowe programy oceniało czteroosobowe jury, w skład którego weszli niezależni wizjonerzy technologii z USA i Wielkiej Brytanii.

Zwycięską aplikację stworzył zespół WIZIPiSI w składzie: Tomasz Berezowski, Iwona Kaczmarek, Marek Strzelecki i Bartosz Majster. – Zaproponowana przez nas aplikacja Mind M.App bazuje na prowadzonych przez Instytut pracach z zakresu baz grafowych, Linked Data, Semantic Web i stanowi wyjątkowe połączenie grafowego modelu danych ze środowiskiem geoprzestrzennym. Narzędzie dedykowane jest badaczom z zakresu kryminalistyki, epidemiologii, botaniki, genealogii czy dziennikarzom śledczym – wyjaśnia Tomasz Berezowski. – Aplikacja dostępna jest w sklepie Hexagon Geospatial (można pobrać jej bezpłatną, siedmiodniową wersję), wszystkich zachęcamy więc do testów programu i wyrażania swoich opinii. Chcielibyśmy również podziękować czytelnikom Geoforum.pl, którzy tak licznie wsparli nas w majowym głosowaniu stanowiącym wstęp do kwalifikacji do drugiego etapu – dodaje.

– Mind M.App wprowadza nowy paradygmat modelowania geodanych, pozwalając odkrywać niewidoczne na pierwszy rzut oka relacje przestrzenne i prawidłowości – komentuje zwycięską aplikację prezes firmy Hexagon Geospatial Mladen Stojic. – Mind M.App obrazuje siłę produktów typu Hexagon Smart M.App, będących dynamicznymi narzędziami, które pozwalają wydobyć z danych przestrzennych nowe informacje oraz pomagają rozwiązywać różnorodne problemy współczesnego świata – dodaje.

Drugie miejsce w konkursie IGNITE (premiowane nagrodą 50 tys. dolarów) zajęła aplikacja Smart Emissions zaproponowana przez zespół z Urzędu Miasta Nijmegen w Holandii. Program ten służy do wizualizacji na mapie danych z mierników zanieczyszczenia powietrza oraz hałasu.

Trzecie miejsce i 25 tys. dolarów przypadło Noelowi Khanowi za opracowanie aplikacji AiGIS: US Tax Maps – zautomatyzowanego narzędzia usprawniającego pracę rzeczoznawców nieruchomości.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS