wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-25| Geodezja, GIS, Kataster

Małopolski RPO: prawie 176 mln zł na e-usługi w informacji przestrzennej

Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają dofinansowanie na rozwój e-usług w informacji przestrzennej. Wsparcie trafi do jednostek samorządu terytorialnego z całego województwa. Łączna kwota dofinansowania to 175,741 mln zł.


Małopolski RPO: prawie 176 mln zł na e-usługi w informacji przestrzennej <br />
fot. Małopolska IIP
fot. Małopolska IIP

O dotacje mogły starać się jednostki samorządu terytorialnego, które zawarły z Województwem Małopolskim porozumienie dotyczące wspólnej realizacji zadań w zakresie geodezyjnych rejestrów publicznych. Wnioski złożyły 22 podmioty. Wszystkie projekty uzyskały pozytywne oceny formalne, finansowe i merytoryczne.

Do realizacji skierowane zostaną projekty dotyczące działań w obszarze informacji przestrzennej oraz rejestrów publicznych gromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym: ewidencji gruntów i budynków, bazie danych obiektów topograficznych, a także geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu.

W ramach planowanych przedsięwzięć zapewnione zostaną: większa dostępność i jakość e-usług publicznych oraz otwarty dostęp do informacji przestrzennej, poprawa jakości danych rejestrów publicznych gromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, zdolność do efektywnej wymiany danych pomiędzy funkcjonującymi systemami informacji przestrzennej, poprzez uruchomienie usług INSPIRE.

Maksymalny poziom dofinansowania poszczególnych projektów został określony na poziomie 90%. Dofinansowanie otrzymają wszystkie małopolskie powiaty, w tym miasta na prawach powiatu oraz gmina Wolbrom.

Największy zakres prac przewidują następujące projekty:
• „Zwiększenie potencjału inwestycyjnego Małopolski poprzez budowę aktualnych rejestrów publicznych” (projekt Miasta Kraków) – 15,4 mln zł dofinansowania ze środków RPO 2014-2020,
• „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego” – dofinansowanie na poziomie 14,46 mln zł.,
• „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz” – dofinansowanie na poziomie 14,39 mln zł,
• „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Tarnowskiego” – dofinansowanie na poziomie 14,16 mln zł,
• „E-usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Nowotarskim” – dofinansowanie na poziomie 12,26 mln zł.

Lista wszystkich projektów

Źródło: rpo.malopolska.pl


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Mają sk* rozmach
 1 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS