Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-16| Geodezja, GIS, Instytucje, Kataster

Milowy krok dla małopolskiej geodezji

Główny geodeta kraju Kazimierz Bujakowski, wojewoda małopolski Józef Pilch, marszałek województwa Jacek Krupa, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Jan Grabski zawarli 13 maja porozumienie ws. współpracy na rzecz przygotowania i realizacji projektów dotyczących rozbudowy, aktualizacji i modernizacji baz danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w Małopolsce.


Milowy krok dla małopolskiej geodezji  <br />
fot. MUW
fot. MUW

Sygnatariusze zobowiązali się wspólnie działać na rzecz poprawy jakości powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w województwie poprzez:
• przeprowadzenie modernizacji EGiB wybranych obrębów ewidencyjnych,
• wykonanie konwersji danych EGiB,
• utworzenie inicjalnej bazy danych zawartych w centralnym repozytorium kopii zbiorów EGiB,
• wdrożenie obsługi wymiany zawiadomień o zmianach pomiędzy rejestrami włączonymi do ZSIN,
• utworzenie inicjalnych baz GESUT,
• utworzenie baz BDOT500.

Zadania te mają się wpisywać w realizowane przez GUGiK projekty ZSIN faza II oraz K-GESUT. Środki na ich realizację będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, z projektu „E-usługi w informacji przestrzennej” o wartości 173 mln zł. Prace mają objąć powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, krakowski, limanowski, miechowski, nowosądecki, olkuski, proszowicki, tarnowski, wadowicki i wielicki, a także Kraków i Tarnów.

Jak przyznaje Urząd Wojewódzki, w obszarze cyfryzacji danych przestrzennych w Małopolsce na razie nie jest najlepiej. Pod tym względem zasób geodezyjny w tym województwie znajduje się na 16. miejscu w kraju. Małopolsce potrzebna jest nowoczesna ewidencja gruntów i budynków – cyfrowe mapy, które usprawnią procesy inwestycyjne i zapewnią zarówno obywatelom, jak i przedsiębiorcom szybki dostęp do danych przestrzennych. – Analogowe mapy to już przeszłość. Zarówno przedsiębiorcy, jak i obywatele potrzebują map cyfrowych, które przyspieszą procesy inwestycyjne. Na mocy porozumienia będzie to możliwe. To będzie milowy krok dla małopolskiej geodezji – powiedział Józef Pilch.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS