Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-09| GIS, Teledetekcja, Przetargi

GUGiK zamawia skaning 7 tys. km kw.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ponownie ogłosił przetarg na lotniczy skaning laserowy miast.


GUGiK zamawia skaning 7 tys. km kw. <br />
Obszary objęte skaningiem w standardzie 2 (w tym w ramach rozstrzygniętej już części 5)
Obszary objęte skaningiem w standardzie 2 (w tym w ramach rozstrzygniętej już części 5)

To ciąg dalszy postępowania GUGiK ogłoszonego pod koniec 2015 r. i dotyczącego pozyskania danych wysokościowych dla 41 tys. km kw. Przetarg ten podzielono na 7 części, przy czym części 1-4 dotyczyły pozyskania danych w standardzie 1 (tj. bazujących na chmurze o gęstości 4 pkt/m kw.), a części 5-7 – standardu 2 (12 pkt/m kw.). Dla standardu 1 umowy podpisano w czerwcu, jednak z powodu zbyt drogich ofert postępowanie dla standardu 2 unieważniono, a następnie ogłoszono je ponownie. Za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć jedynie część 5.

Ogłoszone właśnie zamówienie podzielono na dwie części obejmujące:
• część 6 – 770 arkuszy w skali 1:5000 dla powierzchni około 3 716 km kw.;
• część 7 – 704 arkusze w skali 1:5000 dla powierzchni około 3 587 km kw..

GUGiK zamawia chmurę punktów w standardzie 2. Na jej podstawie wykonawca ma opracować numeryczne modele terenu i pokrycia terenu. Przedmiotem zamówienia jest również pozyskanie zdjęć lotniczych w rozdzielczości 20 cm. Prace mają być zrealizowane do końca sierpnia 2018 r.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 35 tys. (dla każdej z części) można składać do 15 grudnia. Kryteriami rozstrzygnięcia będą cena (60%) oraz długość świadczenia rękojmi (40%).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS