Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-23| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Pierwsze umowy na lotniczy skaning laserowy kraju podpisane

Wczoraj (22 czerwca) Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał pierwsze cztery umowy w 7-częściowym przetargu na lotniczy skaning laserowy 41 tys. km kw. kraju.


Pierwsze umowy na lotniczy skaning laserowy kraju podpisane

Umowy podpisano z firmami:
• część I – MGGP Aero Tarnów, wartość 1,83 mln zł,
• część II – OPEGIEKA Elbląg, 1,60 mln zł,
• część III – konsorcjum firm Gispro Szczecin, ProGea Consulting Kraków, 1,22 mln zł,
• część IV – Geomar SA Szczecin, 1,21 mln zł.

Równocześnie GUGiK wybrał najkorzystniejszą ofertę dla części V – jest nią propozycja firmy Geomar ze Szczecina o wartości 1,495 mln zł. Co ciekawe, zamawiający odrzucił tańszą (1,38 mln zł) ofertę konsorcjum firm: ZUGiK Pryzmat Warszawa, TopGis Brno, Primis Brno oraz Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki Warszawa.

Przypomnijmy, że przetarg ten ogłoszono jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W pierwszej kolejności najkorzystniejsze oferty wybrano dla części I-IV, dotyczących skaningu z gęstością 4 pkt/m kw. Z powodu zbyt drogich propozycji postępowanie w pozostałych trzech częściach (w standardzie 12 pkt/m kw.) unieważniono, a następnie ogłoszono ponownie. Za drugim podejściem najtańsze propozycje w częściach VI i VII również okazały się zbyt drogie, stąd GUGiK znów unieważnił te postępowania.

Prace w ramach tego zamówienia są częścią projektu CAPAP (Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej) współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Obszary objęte skanowaniem laserowym w standardzie 1 (kolor czerwony) i 2 (niebieski) – opracowanie redakcji

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS