wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-26| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

3 z 5 ofert na lotnicze skanowanie powyżej budżetu GUGiK

Dziś (26 kwietnia) w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii odbyło się otwarcie ofert w przetargu na pozyskanie danych wysokościowych w ramach projektu CAPAP.


3 z 5 ofert na lotnicze skanowanie powyżej budżetu GUGiK <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Przedmiotem zamówienia jest pozyskanie dla około 11 tys. km kw danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego (o gęstości minimum 12 pkt/m kw.) i dostarczeniu danych pomiarowych, numerycznego modelu terenu oraz numerycznego modelu pokrycia terenu w strukturze grid, a także lotniczych zdjęć barwnych.

Zamówienie obejmuje trzy części, których – z powodu zbyt wysokich cen ofert – nie rozstrzygnięto w ramach poprzedniego przetargu. Okazuje się, że i tym razem oferty były generalnie droższe niż szacunki GUGiK-u. Łączne ceny najtańszych propozycji o ponad 800 tys. zł przekraczają budżet Urzędu przeznaczony na te prace.

Oferty złożyli:
CZĘŚĆ 5 (743 arkusze w skali 1:5000 dla części województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego)
1) Konsorcjum firm ZUGiK Pryzmat Warszawa, TopGis Brno, Primis Brno oraz Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki Warszawa, wartość: 1,381 mln zł (89% budżetu GUGiK).
2) Geomar SA Szczecinm 1,495 mln zł (96%).
3) Gispro Szczecin, ProGea Consulting Szczecin, 1,823 mln zł (117%).

CZĘŚĆ 6 (70 arkuszy dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego)
1) OPEGIEKA Elbląg, 2,269 mln zł (141%).

CZĘŚĆ 7 (704 arkusze dla województw: łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego)
1) MGGP Aero Tarnów, 1,818 mln zł (124%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
15/h?! @geodureń Nie trzeba ściągać z Ukrainy, w tarnowskiej firmie wieloletni klikacze mają sporo mniej ;)
 4 
odpowiedz zgłoś
fotogrametro koniecznie z dużej litery. A gdzie jest napisane że ten TIN na obrazku wytworzony automatycznie z punktów to NMPT ?I co to jest "sieć trójkątów" ? Bardziej bym się czepiał o brak planarów na wodzie. :):)
 3 
odpowiedz zgłoś
@fotogrametra Serio?...błędny?...no popatrz...nikt o tym w Polsce nie wiedział, dzięki, że nas oświeciłeś. Wiesz co może postarasz się o jakiś grancik i napiszesz o tym publikację żeby już nikogo ten rysunek nie wprowadził w błąd?No nie daj się prosić!
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Błędny NMPT Rysunek w tym newsie jest błędnie stworzonym NMPT obiekty mostowe nie mają linii ieciaglosci i widać wpływ długim wąskich trójkątów. Zapewne to tylio wizualizacja chmury w widoku sieci trojkatow ale moze wprowadzic w blad. To tak dla rozładowania emocji po otwarciu kopert. Ja ciesze się jednak ze nowe dane ALS wejdą do zasobu. Każdy miał prawo wystartować. Każdy miał prawo dać cenę jaka chce.
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
no, niestety niektórzy pękli i spuścili ceny poniżej opłacalności. Może studentów z ukrainy sobie wezmą po 15zł/h.... Gratulacji nie złożę jednak oferentom części 6 i 7, bo pomimo przekroczenia budżetu też są tani, zbyt tani. Pytanie, gdzie ta dobra zmiana, co to miała być w Polsce, bo do gugik to nie dotarła, same cwaniaczki, wydające forsę na usługi doradcze hojną ręką, ale żałujące dobrych pieniędzy za dobrą robotę.
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
Ceny Ceny w budżecie nie pokrywają nawet kosztów samolotu a co dopiero sprzętu (nad miastami trzeba mieć wielosilnikowe maszyny). Teraz będzie więcej niż 12 pkt bo GUGiK zmienił zasadę kontroli gęstości i trzeba latać na ponad 7 pktow.
 2 
odpowiedz zgłoś
widziałem jakość skanowania niektórych z doświadczeniem. Dajmy im szansę. :):)
 1 
odpowiedz zgłoś
część 5 wygrywa oferta bez doświadczenia, albo GUGIK ich przeczołga albo położą im projekt no chyba, że kolankiem dopchnie się jakość, ilość oraz wydrukuje porządek w papierach. Ktoś widział miny Zamawiających?
odpowiedz zgłoś
tak tylko że potem nijak nie wyjdzie 12p. Tylko jak to wcześniej bywało dużo mniej.
 1 
odpowiedz zgłoś
12pkt/m2 tyle, ze to ma byc 2x6pkt/m2 "na krzyz" i chyba stad trudnosci w szacowaniu.
 3 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS