wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-22| Teledetekcja, Przetargi

Kolejna umowa na lotniczy skaning laserowy kraju podpisana

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął kolejną część przetargu na pozyskanie danych wysokościowych w ramach projektu CAPAP.


Kolejna umowa na lotniczy skaning laserowy kraju podpisana <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na pozyskaniu danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego i dostarczeniu do Zamawiającego danych pomiarowych, numerycznego modelu terenu oraz numerycznego modelu pokrycia terenu w strukturze GRID, a także lotniczych zdjęć barwnych.
Rozstrzygnięta właśnie część V obejmuje 743 arkusze w skali 1:5000 dla obszaru 5 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
Wartość umowy podpisanej w firmą Geomar Szczecin to 1,495 mln zł.

Przypomnijmy, że przetarg na pozyskanie danych wysokościowych – składający się z 7 części – ogłoszono jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W pierwszej kolejności wybrano najkorzystniejsze oferty i podpisano umowy z wykonawcami części I-IV, dotyczących skaningu z gęstością 4 pkt/m kw. Z powodu zbyt drogich propozycji postępowanie w pozostałych trzech częściach (w standardzie 12 pkt/m kw.) unieważniono, a następnie ogłoszono ponownie. Za drugim podejściem najtańsze propozycje w częściach VI i VII również okazały się zbyt drogie, stąd GUGiK znów unieważnił te postępowania.
Wcześniej umowy podpisano z firmami:
• część I – MGGP Aero Tarnów, wartość 1,83 mln zł,
• część II – OPEGIEKA Elbląg, 1,60 mln zł,
• część III – konsorcjum firm Gispro Szczecin, ProGea Consulting Kraków, 1,22 mln zł,
• część IV – Geomar Szczecin, 1,21 mln zł.

Prace w ramach tego zamówienia są częścią projektu CAPAP (Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej) współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS