wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-26| GNSS, Geodezja, Sprzęt

SatLab SLC: zmień tablet lub smartfon w precyzyjny odbiornik GNSS

Firma SatLab Geosolutions Polska wprowadziła do sprzedaży nowy odbiornik GNSS 6G – SatLab SLC. Instrument ten odbiera sygnały GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, SBAS, QZSS i współpracuje z dowolnym oprogramowaniem oraz urządzeniami mobilnymi, łącząc się z nimi za pomocą Bluetooth.


SatLab SLC: zmień tablet lub smartfon w precyzyjny odbiornik GNSS

SatLab SLC zamienia dowolny smartfon lub tablet (z systemami Android, Windows, Windows Mobile oraz iOS) w odbiornik GNSS wykonujący w czasie rzeczywistym pomiary RTK z dokładnością ok. 1cm (korzystając z poprawek GPS/GLONASS z wbudowaną anteną wewnętrzną).

Integralność SatLab SLC, niewielka waga (620 g) oraz jego rozmiar (25 x 9,5 x 3 cm) powoduje, że może on znaleźć zastosowanie nie tylko w geodezji, ale również w takich dziedzinach, jak budownictwo, hydrografia, wodociągi, energetyka, precyzyjne rolnictwo czy sterowanie maszyn.

Odbiornik posiada wbudowaną antenę GNSS, modem 3,5G do odbioru poprawek oraz baterię pozwalającą na pracę do 12 h bez ładowania. Oprócz standardowej ładowarki sieciowej, SatLab SLC może być ładowany przez gniazdo USB w komputerze lub Power Bank.

Instrument możemy zakupić w 3 wariantach: z uchwytem na rękę, na metrowej tyczce z libellą lub z 2-metrową tyczką i anteną zewnętrzną, aby uzyskać dokładności poniżej 1 cm.

SatLab SLC może pracować jako odbiornik ruchomy, do pomiarów statycznych lub jako stacja referencyjna korzystając z intRTK – rozwiązania pozwalającego na generowanie własnych poprawek niezależnie od sieci stacji referencyjnych. Podobnie jak SatLab SL600 lub SatLab SL300, SLC możemy podłączyć do serwerów SatLab jako stację bazową, dzięki czemu dostarczamy poprawki za pomocą modemu 3,5G do dowolnej liczby odbiorników ruchomych.Więcej informacji na stronie SatLab oraz profilach na portalach Facebook i Instagram.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: SatLab Geosolutions Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS