Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-06-03 | Geodezja, GIS, Sprzęt, Imprezy

Seminarium SatLab: w auli, na gruncie i po jeziorze

W ramach współpracy firmy Satlab Geosolutions Polska z Wydziałem Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w miniony poniedziałek (30 maja) odbyło się kolejne Seminarium Satlab.


Ilustracja: Seminarium SatLab: w auli, na gruncie i po jeziorze

W spotkaniu wzięli udział studenci ostatniego roku kierunku geodezja i kartografia, wykładowcy UWM oraz przedstawiciele lokalnych firm geodezyjnych. Po części teoretycznej najwięcej pytań uczestników dotyczyło najnowszych produktów Satlab Geosolutions, tj. dronów z modułami RTK, mobilnych skanerów laserowych o kompaktowych rozmiarach oraz najnowszego odbiornika RTK – Satlab SLC.

Podczas sesji terenowej sporym zaskoczeniem dla publiczności okazał się odbiornik Satlab SL300. Na metrowej tyczce i specjalnym uchwycie do pomiarów RTK bez anteny zewnętrznej uzyskaliśmy bowiem 12 mm dokładności w czasie rzeczywistym (z zastosowaniem poprawek ASG-EUPOS GPS/GLONASS).

Najprzyjemniejszą atrakcją były „podróże” małą łodzią motorową, gdzie każdy mógł popłynąć i wykonać pomiary głębokości jeziora. Do łodzi za pomocą dedykowanego uchwytu został przymocowany odbiornik Satlab SL600 z echosondą Satlab SLD-100 – wszystko na jednej tyczce. Podczas jednego kursu uzyskaliśmy ponad 600 punktów ze współrzędnymi X, Y o dokładności 10-12 mm oraz głębokościami określonymi z dokładnością decymetrową. Najgłębsze zaobserwowane miejsce na jeziorze miało niewiele ponad 16 m.

Źródło Satlab Geosolutions Polska


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Dedykowany uchwyt Proszę nam pokazać w Polsce takie rozwiązanie jak w prezentowane w artykule? Niewiedza drogi komentujący nie usprawiedliwia pisania niepotwierdzonych fatami komentarzy jak to ma miejsce poniżej. Tak - uchwyt jest dedykowany, bo nie jest uniwersalny i nigdzie indziej go Pan nie kupi. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją zestawu Satlab Echosonda GNSS, dokształcenia się zanim ośmieszy się Pan niewiedzą i poszukania takiego rozwiązania u innych marek dostępnych w Polsce. Co więcej, nasza echosonda może współpracować również z odbiornikami innych marek i tak, wszystko jest montowane na jednej tyczce co daje swobodę pracy i dużą mobilność. Pozdrawiamy.
    2 
 5 
D e d y k o w a n y uchwyt.:-))) Czegóż to marketingowcy nie wymyślą. I wszystko to na jednej tyczce. Wypas, szczenka opada.
    5 
 3 



zobacz też:

NAWI 2016: satelitarna oferta w jednym miejscu

Krajowi dystrybutorzy sprzętu satelitarnego oferują już 84 odbiorniki geodezyjne, 68 klasy GIS oraz 18...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Korzystanie z Portalu BDOT10k
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
przed wojną najbardziej wysunięty na południe punkt granicy Polski miał wsp. geogr. 47°44? i leżał w pow. kosowskim w woj. stanisławowskim?
następny
strzałka w dółGeoludzie
David William Rhind (1943-2025)

David William Rhind (1943-2025)
Profesor David William Rhind urodził się 29 listopada 1943 roku. Był on najbardziej utytułowanym geografem i kartografem naszych czasów oraz pionierem nauki o geoinformacji, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w wymiarze globalnym. Pełnił...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1963
W Niemieckiej Republice Federalnej przeprowadzono pierwsze próby z zastosowaniem tworzywa sztucznego do produkcji znaków granicznych, poligonowych itp.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2