wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-03| Geodezja, GIS, Sprzęt, Imprezy

Seminarium SatLab: w auli, na gruncie i po jeziorze

W ramach współpracy firmy Satlab Geosolutions Polska z Wydziałem Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w miniony poniedziałek (30 maja) odbyło się kolejne Seminarium Satlab.


Seminarium SatLab: w auli, na gruncie i po jeziorze

W spotkaniu wzięli udział studenci ostatniego roku kierunku geodezja i kartografia, wykładowcy UWM oraz przedstawiciele lokalnych firm geodezyjnych. Po części teoretycznej najwięcej pytań uczestników dotyczyło najnowszych produktów Satlab Geosolutions, tj. dronów z modułami RTK, mobilnych skanerów laserowych o kompaktowych rozmiarach oraz najnowszego odbiornika RTK – Satlab SLC.

Podczas sesji terenowej sporym zaskoczeniem dla publiczności okazał się odbiornik Satlab SL300. Na metrowej tyczce i specjalnym uchwycie do pomiarów RTK bez anteny zewnętrznej uzyskaliśmy bowiem 12 mm dokładności w czasie rzeczywistym (z zastosowaniem poprawek ASG-EUPOS GPS/GLONASS).

Najprzyjemniejszą atrakcją były „podróże” małą łodzią motorową, gdzie każdy mógł popłynąć i wykonać pomiary głębokości jeziora. Do łodzi za pomocą dedykowanego uchwytu został przymocowany odbiornik Satlab SL600 z echosondą Satlab SLD-100 – wszystko na jednej tyczce. Podczas jednego kursu uzyskaliśmy ponad 600 punktów ze współrzędnymi X, Y o dokładności 10-12 mm oraz głębokościami określonymi z dokładnością decymetrową. Najgłębsze zaobserwowane miejsce na jeziorze miało niewiele ponad 16 m.

Źródło Satlab Geosolutions Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS