Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-09| GIS, Mapy, Instytucje

Krajowa mapa zagrożeń wkrótce w całym kraju

Pilotaż mapy zagrożeń przebiega pomyślnie, dlatego opracowanie to obejmie wkrótce cały kraj – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.


Krajowa mapa zagrożeń wkrótce w całym kraju

Przypomnijmy, że krajową mapę zagrożeń uruchomiono w lipcu br. i początkowo objęła ona trzy regiony – województwa podlaskie i pomorskie oraz teren stołecznego garnizonu policji. Za pomocą serwisu (działającego na bazie rozwiązań mapowych Geoportalu) można zgłosić zaobserwowane zagrożenie, a także przejrzeć zgłoszenia innych obywateli. Na mapie prezentowane są również wybrane statystki dotyczące przestępczości.

Według zapowiedzi wiceszefa MSWiA krajowa mapa zagrożeń obejmie całą Polskę już we wrześniu tego roku. Ocenił, że usługa cieszy się sporym zainteresowaniem obywateli. W samym województwie podlaskim wpłynęło za jej pośrednictwem 2065 zgłoszeń.

Resort nie krył obaw, że mankamentem serwisu mogła okazać się plaga fałszywych zgłoszeń. Tego jednak nie zaobserwowano. W praktyce 43% zgłoszeń udało się zweryfikować pozytywnie. Nie oznacza to jednak, że ponad połowa z nich jest fałszywa. Jak wyjaśnia wiceminister, część zgłoszeń po prostu trudno jednoznacznie potwierdzić.

Poinformował też, że cały czas trwają prace nad udoskonalaniem mapy m.in. poprzez doprecyzowanie czasu zgłoszenia czy informacji zwrotnej dotyczącej usunięcia danego zagrożenia, np. w przypadku niewłaściwego oznakowania drogi.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS