Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-03| GIS, Mapy, Instytucje

Nowa chmura punktów na Zabytek.pl

W serwisie Zabytek.pl prowadzonym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa zamieszczono wyniki skanowania laserowego kolejnego cennego zabytku.


Nowa chmura punktów na Zabytek.pl <br />
fot. Ryszard Kwołek, NID, 2010 r.
fot. Ryszard Kwołek, NID, 2010 r.

To Cerkiew Greckokatolicka Parafialna pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chotyńcu. Jest jedną z najstarszych zachowanych świątyń drewnianych Kościoła Wschodniego w Polsce. Reprezentuje rzadko już spotykany typ cerkwi z galerią obiegającą kaplicę nad babińcem. Polichromia zachowana w nawie świątyni stanowi cenny i rzadki przykład monumentalnego malowidła ściennego zachowanego w drewnianej cerkwi. Posiada wyjątkowe walory artystyczne. Wartości obiektu zostały docenione i wyróżnione poprzez wpis na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pomiar obiektu za pomocą skanowania laserowego został wykonany w lipcu przez Zespół ds. Inwentaryzacji zabytków NID. Wynikową chmurę punktów można oglądać w interaktywnej aplikacji internetowej Cumulus dostępnej pod adresem cumulus.zabytek.gov.pl/chotyniec. Obecnie umożliwia ona przeglądanie chmur punktów dla 26 krajowych zabytków.

NID zachęca wszystkich zainteresowanych współpracą do publikacji na platformie Cumulus własnych tego typu opracowań. Zasady takiej współpracy określa regulamin portalu, w szczególności § 12. Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać pod adresem foto@nid.pl.

Źródło: NID


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS