wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-22| Geodezja, GIS, Ludzie, Instytucje

Co pokaże Polska na konferencji INSPIRE?

Za nieco ponad dwa miesiące (26 września) w Barcelonie rusza doroczna konferencja Komisji Europejskiej poświęcona dyrektywie INSPIRE. Znany jest już szczegółowy program tego wydarzenia i nie brak w nim wystąpień polskich uczestników.


Co pokaże Polska na konferencji INSPIRE?

Podczas sesji plenarnej poświęconej sieciom tematycznym Janusz Dygaszewicz z Głównego Urzędu Statystycznego (reprezentujący również Europejskie Forum ds. Geografii i Statystyki – EFGS) omówi korzyści i wyzwania związane z dyrektywą INSPIRE z perspektywy statystyki.

W sesjach równoległych przewidziano 11 polskich wystąpień. Monika Oksiuta (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) omówi implementację INSPIRE na przykładzie danych nieprzestrzennych, tj. pomiarów hydrologicznych i meteorologicznych. Agnieszka Chojka (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) zaprezentuje sukcesy i porażki związane z wdrażaniem standardu OGC Sensor Observation Service (SOS) przy okazji realizacji projektu ISOK. W drugim wystąpieniu przedstawi zaś narzędzia software’owe wspierające budowę węzłów infrastruktury informacji przestrzennej. Rafał Warnatowicz opowie z kolei o wdrażaniu usług pobierania w IMGW.

Jarosław Bydłosz (Akademia Górniczo-Hutnicza) poruszy ważny z polskiego punktu widzenia problem pozyskania informacji o użytkowaniu terenu zgodnych z INSPIRE. Ewelina Wójciak (AGH) zajmie się kwestią wykorzystania danych przestrzennych podmiotów trzecich w budowie zbiorów danych zgodnych z INSPIRE na przykładzie portu lotniczego w Krakowie. Arkadiusz Kołodziej (Narodowy Instytut Dziedzictwa) opowie, jak ta unijna dyrektywa usprawniła zarządzanie dziedzictwem naszego kraju, a Adam Iwaniak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) podejmie temat integracji GIS-u z Linked Data.

Na konferencji nie zabraknie przedstawicieli Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Agnieszka Gruchała zaprezentuje, jak opracowanie i udostępnienie Modułu SDI wpłynęło na budowę polskiej IIP, Marcin Grudzień będzie przekonywać, że realizację zapisów INSPIRE uławia również budowanie elektronicznej administracji, a Ewa Surma omówi aktualny stan wdrażania tej unijnej dyrektywy w Polsce.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS