Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-22| Geodezja, GIS, Ludzie, Instytucje

Co pokaże Polska na konferencji INSPIRE?

Za nieco ponad dwa miesiące (26 września) w Barcelonie rusza doroczna konferencja Komisji Europejskiej poświęcona dyrektywie INSPIRE. Znany jest już szczegółowy program tego wydarzenia i nie brak w nim wystąpień polskich uczestników.


Co pokaże Polska na konferencji INSPIRE?

Podczas sesji plenarnej poświęconej sieciom tematycznym Janusz Dygaszewicz z Głównego Urzędu Statystycznego (reprezentujący również Europejskie Forum ds. Geografii i Statystyki – EFGS) omówi korzyści i wyzwania związane z dyrektywą INSPIRE z perspektywy statystyki.

W sesjach równoległych przewidziano 11 polskich wystąpień. Monika Oksiuta (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) omówi implementację INSPIRE na przykładzie danych nieprzestrzennych, tj. pomiarów hydrologicznych i meteorologicznych. Agnieszka Chojka (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) zaprezentuje sukcesy i porażki związane z wdrażaniem standardu OGC Sensor Observation Service (SOS) przy okazji realizacji projektu ISOK. W drugim wystąpieniu przedstawi zaś narzędzia software’owe wspierające budowę węzłów infrastruktury informacji przestrzennej. Rafał Warnatowicz opowie z kolei o wdrażaniu usług pobierania w IMGW.

Jarosław Bydłosz (Akademia Górniczo-Hutnicza) poruszy ważny z polskiego punktu widzenia problem pozyskania informacji o użytkowaniu terenu zgodnych z INSPIRE. Ewelina Wójciak (AGH) zajmie się kwestią wykorzystania danych przestrzennych podmiotów trzecich w budowie zbiorów danych zgodnych z INSPIRE na przykładzie portu lotniczego w Krakowie. Arkadiusz Kołodziej (Narodowy Instytut Dziedzictwa) opowie, jak ta unijna dyrektywa usprawniła zarządzanie dziedzictwem naszego kraju, a Adam Iwaniak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) podejmie temat integracji GIS-u z Linked Data.

Na konferencji nie zabraknie przedstawicieli Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Agnieszka Gruchała zaprezentuje, jak opracowanie i udostępnienie Modułu SDI wpłynęło na budowę polskiej IIP, Marcin Grudzień będzie przekonywać, że realizację zapisów INSPIRE uławia również budowanie elektronicznej administracji, a Ewa Surma omówi aktualny stan wdrażania tej unijnej dyrektywy w Polsce.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS