wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-02| Geodezja, GIS, Instytucje

Powstanie Rada Użytkowników EMUiA

Wkrótce przy GUGiK ma zostać powołana „Rada użytkowników aplikacji urzędowych do prowadzenia miejscowości ulic i adresów”. Do współpracy zaproszono przedstawicieli samorządów, które poprawnie i z dużą dbałością realizują zadania związane z prowadzeniem tego rejestru.


Powstanie Rada Użytkowników EMUiA

Zgodnie z przyjętą koncepcją w składzie Rady znajdą się przedstawiciele gmin z każdego województwa, w którym wykorzystywana jest udostępniona przez GUGiK aplikacja EMUiA, a także użytkownicy innych urzędowych programów do prowadzenia tejże ewidencji, np. software'u przygotowanego na zlecenie województwa łódzkiego.

Głównymi celami działań Rady będzie:
• zgłaszanie i opiniowanie propozycji związanych z utrzymaniem i rozwojem aplikacji urzędowych do prowadzenia EMUiA;
• określanie i analizowanie potrzeb użytkowników danych adresowych gromadzonych w EMUiA;
• upowszechnianie informacji na temat zastosowań i znaczenia danych adresowych gromadzonych w EMUiA, w tym promowanie idei kampanii społecznej „Każdy adres jest ważny”.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy GUGiK Jakub Giza, koncepcja utworzenia tego ciała opiniodawczo-doradczego powstała w ubiegłym roku, w trakcie realizowania kompanii społecznej „Każdy adres jest ważny”. Rada nie została jeszcze formalnie powołana. Obecnie wśród wyróżniających się gmin GUGiK wytypował przedstawicieli gotowych do wzięcia udziału w pracach Rady. Jej pierwsze posiedzenie wstępnie zaplanowano na drugą połowę września br., po zakończeniu rekrutacji. Zarządzenie powołujące Radę zostanie wydane po zamknięciu listy członków.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kto będzie wybrańcem nie ma znaczenia, ważne kto będzie wybrańców wybierał $$
odpowiedz zgłoś
kto będzie wybrańcem, "W skład Rady wejdą przedstawiciele gmin, które wzorowo prowadzą rejestr adresowy wykorzystując aplikacje urzędowe do prowadzenia EMUiA." czytamy na stronie emuia
odpowiedz zgłoś
PRG, jaki by nie był, ale jest rejestrem publicznym. Czy potrzebny? O to trzeba spytać tych, którzy z niego korzystają.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
im bardziej pomysł będzie irracjonalny, tym bardziej będziemy go bronić! Bo to nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie zdanie!
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
PRG to taki potworek, rejestr z rejestrów, który w praktyce nie wiadomo czemu służy. Albo właśnie wiadomo, czemu, żeby np geodeta mógł cały dzień na forum bronic idei.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
geodeto ( z drugiej strony lady) ale przecież to gugik te zapisy w prawie geodezyjnym umieścił tak jak kretyńskie licencje, nieprawda?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Kraju Rad, jak znasz ... Dlatego masz ponizej zacytowany fragment ustawy Pgik, z którego wynika obowiazek prowadzenia rejestru publicznego PRG, którego elementem sa adresy i ich lokalizacja przestrzenna.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
no nie wiem jak znam prawo geodezyjne, a w tym temacie chyba się nic ostatnio nie zmieniło, to adresy przynależą do gminy (wójta burmistrza prezydenta itd). Robienie szumu wokół rozwoju aplikacji urzędowych jest dla mnie działaniem niezrozumiałym. Organ niech sobie prowadzi PRG, ale rada wójtów, rada starostów rada policjantów itd to zwykłe mydlenie tematu niemające nic wspólnego z organem, chyba że mowy. Na szczęście organ przejdzie reorganizację, to może i tego rodzaju głupoty zostaną cofnięte. Nie tym powinien się gugik zajmować, chyba, że przemianujesz go na jakiś GUMUIA.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
. Art. 47a. 1. Do zadań gminy należy: 1) ustalanie numerów porządkowych oraz zakładanie i prowadzenie ewidencji miejscowości, ulic i adresów; 2) umieszczanie i utrzymywanie w należytym stanie tabliczek z nazwami ulic i placów w miastach oraz innych miejscowościach na obszarze gminy. 2. Ewidencję miejscowości, ulic i adresów prowadzi się w systemie teleinformatycznym.
 3 
odpowiedz zgłoś
Kraju Rad, a czy ja piszę coś o jakiejś radzie? Ja TYLKO piszę, że adresy i ich lokalizacja przestrzenna dla obszaru kraju, to "działka organu centralnego" i wskazuję przepis ustawy, z którego to wynika. Czytaj ZE ZROZUMIENIEM.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
geodeto nie ma co palić głupa, przecież jest wyraźnie napisane, że rada ma się zajmować oprogramowaniem urzędowym (oksymoron?) a nie PRG, więc nieładnie jest cisnąć ciemnotę czytelnikom.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Kraju Rad, nazwa obliguje? ;) Przecztaj raz jeszcze moją INFORMACJĘ (dla tych, co nie przeczytaju ustawy).
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
do geodeta z twojej pokrętnej logiki wynika, że powinny powstać rada użytkowników aplikacji urzędowych egib oraz rady użytkowników aplikacji okręgów wyborczych, rejonów sądów, komend policji itd, tak dla równowagi. No i rada radnych, żeby wszyscy mieli pracę.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
do geodety i jeszcze rada do nadzorowania rad. Kilku chętnych się znajdzie do uczestnictwa w takim organie:-)
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Prowadzenie rejesru PRG to "działka organu centralnego", który zgodnie z art. 7a ust. 1 pkt 6 Pgk "zakłada i prowadzi, we współpracy z właściwymi organami administracji publicznej, bazę danych, o której mowa w art. 4 ust. 1a pkt 4, oraz prowadzi na podstawie tej bazy, państwowy rejestr granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju, zintegrowany z ewidencją gruntów i budynków oraz ewidencją miejscowości, ulic i adresów, umożliwiający gromadzenie, aktualizowanie i udostępnianie danych dotyczących: a) ... b) ... e) adresów i ich lokalizacji przestrzennej;"
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Rada? chyba żenada. Urząd centralny zajmujący się numerami policyjnymi, chociaż to nie ich działka. Ile pieniędzy, poza kosztami projektów w to poszło? Przecież to ludzie pracują, urząd wypłaca im pensje, teraz jeszcze będzie organizował rady, kolejne wydatki - a wszystko na zadania wójta. Gdzie jest księgowy gugik, który pozwala na finansowane czyichś zadań?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
"rada użytniwków urzędowych aplikacji emuja" o luudzie. Nie dziwne, że Pan Kazimierz odjechał do Krakowa, bo czym zajmuje się geodeta kraju? Tworzeniem rad dla kolegów. Gdzie tu geodezja?
 3 
odpowiedz zgłoś
a co z radą użytkowników aplikacji k-gesut, radą użytkowników aplikacji zsin. No najważniejsze, co z radą użytkowników obiecanej aplikacji podgik - proponuję na przewodniczącego pana mazowieckiego!
 5 
odpowiedz zgłoś
proponuję kandydaturę Pana Leszka na GGK. To będzie dopiero ciekawie.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Czy wreszcie za to EMUIA pójdzie ktoś siedzieć?! W dziedzinie państwowego rejestru publicznego jakim jest Ewidencja gruntów i budynków królują lata '70. Ponad 50% powiatów mapy ewidencyjne ma na blachach. 3/4 powiatów nie ma i nie miało nigdy ewidencji GESUT. W 440 ośrodkach istna Wieża Babel jeśli o oprogramowanie chodzi, a tu "pogrobowiec" następne publiczne pieniądze chce wydawać na następne powoływania RAD?! Nadawanie numeracji nieruchomości, to od przed wojny do teraz, zawsze kompetencje Gmin. Po co Centralny Organ Administracji Rządowej się w to wp... wtrąca, gdy własne obowiązki leżą odłogiem od 20 lat?! Chyba odpowiedź jest oczywista, ktoś tu ordynarnie mówiąc "kręci lody"!!! Pani Premier, naprawdę PiS nie ma nikogo co by ten "interes" ogarnął?
 6 
 9 
odpowiedz zgłoś
20 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS