Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-02-15 | Geodezja, Mapy, Software, Instytucje

GUGiK kontynuuje promocję aplikacji EMUiA

Choć realizowany przez GUGiK projekt TERYT 3 zakończył się w 2015 roku, to działania w zakresie państwowego rejestru granic oraz darmowej aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości ulic i adresów (EMUiA) trwają nadal.


Ilustracja: GUGiK kontynuuje promocję aplikacji EMUiA

Jak podaje Główny Urząd Geodezji i Kartografii, już niebawem zalety aplikacji EMUiA będzie można poznać podczas cyklu konwentów dla informatyków organizowanych przez miesięcznik „IT w Administracji”. Najbliższe spotkania odbędą się w marcu w województwach małopolskim oraz dolnośląskim. Patronat nad całym cyklem objął główny geodeta kraju.

Rozbudowana wersja aplikacji EMUiA – przypomina GUGiK – zyskała nową szatę graficzną, dzięki czemu łatwiejsze jest poruszanie się po programie. W nowym interfejsie znaleźć można 5 głównych zakładek: Mapa, Rejestr, Dokumenty i Wnioski, Narzędzia, Administracja. Rozlokowano w nich wszystkie narzędzia, dzięki czemu są one teraz pogrupowane tematycznie. Aplikacja EMUiA daje możliwość prowadzenia ewidencji w dwóch trybach: Mapa oraz Rejestr. W zakładce Rejestr użytkownicy mają zestawienie wszystkich punktów adresowych, ulic i miejscowości w formie tabelarycznej, z kolei zakładka Mapa pozwala użytkownikowi przeglądać dane w widoku mapy.

Ponadto usprawniona została obsługa i funkcjonowanie warstw podkładowych, wprowadzono ulepszenia pracy z serwisami WMS/WFS/WMTS oraz warstwami w formatach SHP, DXF czy GML. Zupełnie nowe narzędzie to obsługa zgłoszeń dotyczących błędów lub braków w danych adresowych. Funkcja ta pozwala na ciągłą aktualizację informacji o jakości danych w aplikacji EMUiA. Każdy, kto odwiedzi stronę www.geoportal.gov.pl, może zgłosić ewentualny błąd w danych adresowych. Zgłoszona uwaga przesyłana jest do GUGiK-u, a ten z kolei kieruje ją do danej gminy z prośbą o interwencję.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

GUGIK ma inne grzeszki np od dłuższego czasu nie aktualizuje listy gmin, które były partnerem w projekcie. Od kolegów wiem, że nie tylko my zrezygnowaliśmy z tego systemu, a dalej pokazują ich na liście.
  
czy sprawę tego pisma które podobno gugik wysyła można rozwinąć? Czy dobrze rozumiem, że gugik z jednej strony jako jednostka nadzorcza nakazuje gminom zasilanie prg a z drugiej namawia na swoją aplikację?? Proszę geodetę urzędnika o komentarz
  
 1 
do ;) andrew to ty? masz juz moje IP? czy cos z niego wynika?
  
Przynajmniej nie kosztowały 0.5 mln z kieszeni podatnika na promocję
  
true story jakie subtelne i autentyczne komentarze ludzi z "gmin"
    2 
 1 
sekretarzu Potwierdzam. na początku tego roku wdrożyliśmy system za niewielkie pieniądze, firma zrobiła go w tydzień i o dziwo wszystko się zgadza, dane są dobrze wprowadzone z naszych materiałów. I do tego od ręki zasilono PRG. Co ciekawe dostaliśmy ostatnio od GUGIK pismo, w którym z jednej strony byliśmy piętnowani, że nie przeprowadzamy zasilania PRG, a z drugiej wciskali nam bez żenady porozumienie do podpisania i umowę na dane osobowe. Niech ktoś inny ratuje te projekty. Aha, ten system to impa geosystemu.
    1 
 3 
każdemu z kim rozmawiam odradzam uczestnictwo w tym projekcie. To co zrobiono, zarówno w zakresie aplikacji, ale też "robienia bazy" woła o pomstę do nieba. Podziękowaliśmy za uczestnictwo w tym projekcie.
    2 
 2 
Dobra! ul. Partyzantów 1 64-510 Wronki
  
dajcie mi adres a ja znajdę na niego projekt!
  
 2 
super EMUiA jak Lenin - ciągle żyje.
    2 
 3 
Ciekawe dlaczego błędy w danych przekierowuje są do gmin to na projekty niema rękojmi ?
    2 
 1 
... ja to bym jeszcze zrobił promocję w CNN, taka to świetna aplikacja
  
ha ha! "Choć realizowany przez GUGiK projekt TERYT 3 zakończył się w 2015 roku" spektakularną klapą ....
    2 
 3 
EMUiAv to kamień milowy w dziedzinie informatyzacji administracji.
    1 
a na co ci chętni maja być? na darmowe cukierki? każdy kto widział aplikację ma takie samo zdanie. Zderzenie z aplikacją emuja było bolesne dla nas, a co dopiero dla tych miłych chłopców prowadzących szkolenia 3dniowe. Ja im nie zazdroszczę. O czym mowa.
    1 
 4 
:D projekt się skończył, ale chyba nie ma chętnych, bo będą dalej tekturowych strażaków upychać.
    1 
 4 
to dobry pomysł uczestnictwo w takiej imprezie to pewnie 10-20tysi za konwent, więc kasy na wydanie jest dużo a i informatyków się przekabaci:) Może nawet jakieś penddrivy będą albo i powerbanki
  
 2 



zobacz też:

Śledztwo ws. aplikacji adresowej GUGiK-u umorzone

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie poinformowała, że śledztwo ws. ewentualnych nadużyć, do jakich...

1600 serwisów iMPA

Podsumowanie kończącego się roku w działalności firmy Geo-System wykazuje utrzymanie wysokiej dynamiki wdrożeń systemów iMPA...

Ciąg dalszy szkoleń z Aplikacji EMUiA

Główny Urząd Geodezji i Kartografii udzielił z wolnej ręki zamówienia na kompleksową organizację i...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Uber "naprawia" GPS w miastach
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Państwowa Szkoła Miernicza w Warszawie swą pierwszą siedzibę miała przy ulicy Siennej 3?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Lech Fronckiel (1954-2022)

Lech Fronckiel (1954-2022)
Urodził się 9 lutego 1954 r. Był absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Odbył staże w Niemczech na Uniwersytecie we Freiburgu i LVM Versicherung Muenster w zakresie kontrolingu finansowego. Jako...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1928-1939
Wykonano pomiary triangulacyjne na punktach Sieci Astronomiczo-Geodezyjnej (SAG) obejmujące: "Wieniec I Warszawski", "Wieniec X Lubelski", "Sieć VI Śląsko-Krakowską" i "Sieć VII Mazowiecką".
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2