Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-28| GIS, Mapy, Software

Łapią pokemony dzięki technologii Esri

W ostatnich tygodniach cały świat fascynuje się mobilną grą komputerową Pokémon Go. Jak chwali się firma Esri, jedna z popularnych aplikacji powiązanych z tą zabawą bazuje na jej platformie ArcGIS.


Łapią pokemony dzięki technologii Esri

Gra Pokémon Go działa na zasadzie rzeczywistości rozszerzonej i polega na polowaniu na obrazie wideo ze smartfona lub tabletu na poruszające się po ulicach miast czy we wnętrzach budynków pokemony. Korzystając z popularności tej zabawy, deweloper Y. Liu postanowił stworzyć aplikację Pokévision wyświetlają aktualną lokalizację tych stworków na interaktywnej mapie.

– Gdy zabraliśmy się za tworzenie Pokévision, niemal natychmiast wybraliśmy platformę Esri ArcGIS, ponieważ tylko ona pozwalała sprostać szybkiemu wzrostowi zainteresowania naszym rozwiązaniem – tłumaczy Y. Liu. Przez 5 dni od publikacji aplikacja Pokévision zarejestrowała aż 20 mln unikatowych użytkowników. W momencie największego zainteresowania jednocześnie korzystało z niej 320 tys. osób, co przełożyło się na dziesiątki milionów zapytań o mapy.

Twórcy aplikacji wybrali platformę Esri ze względu na jej opensource’owe rozwiązania mapowe przyjazne urządzeniom mobilnym. Na początku udostępnili ją tylko swoim najbliższym znajomym, ale już po kilku godzinach program stał się viralem.

– Platforma ArcGIS Online jest zaprojektowana, by móc efektywnie sprostać dużym wzrostom zainteresowania. W czasie rzeczywistym lub prawie rzeczywistym może obsługiwać nawet duże ilości danych, jak to się dzieje choćby w przypadku lokalizatora Pokévision – mówi Paul Ross, menedżer produktu ArcGIS Online w firmie Esri.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS