Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-07-13 | GIS, Mapy

22. Przystanek Woodstock na mapie cyfrowej

W tym roku firma Esri Polska opracowała interaktywną mapę terenu imprezy (Kostrzyn nad Odrą, 14-16 lipca) oraz wirtualny poradnik, zawierający informacje jak najlepiej dotrzeć i wrócić z „Przystanku”. Z uwagi na bardzo rozległy teren, na którym odbywa się ten festiwal muzyczny i dużą liczbę koncertów, dla uczestników została także przygotowana aplikacja mapowa z zaznaczonymi wszystkimi scenami. Mapy dostępne są w języku polskim i angielskim.


Ilustracja: 22. Przystanek Woodstock na mapie cyfrowej
Dodatkowo, uczestnicy mogą pobrać plan całego Kostrzyna w formacie PDF, gdzie są zaznaczone między innymi planowane ograniczenia drogowe oraz rozmieszczenie tymczasowych parkingów. Na mapach zostały oznaczone wszystkie najważniejsze punkty takie jak: sceny, pola namiotowe, punkty gastronomiczne i medyczne oraz parkingi. Z uwagi na zakwalifikowanie wydarzenia jako imprezy masowej o podwyższonym ryzyku, do aplikacji naniesiono dodatkowe elementy takie jak, wejścia na teren festiwalu, 16 km ogrodzeń czy wyjścia ewakuacyjne.

W tym roku uczestnicy i organizatorzy będą mogli również korzystać z aktualnych zdjęć lotniczych, które zostaną naniesione na aplikacje mapowe. Fotografie z powietrza zostaną wykonane przez firmę FlyTech UAV z wykorzystaniem bezzałogowego pojazdu latającego. Pierwsze zdjęcia zostały zrobione 12 lipca, a kolejne bardziej szczegółowe będą wykonywane w trakcie trwania festiwalu. Ma to na celu zebranie informacji o napływie uczestników, poprawi to bezpieczeństwo imprezy.


Wszystkie dostępne aplikacje mapowe oparte są na rozwiązaniu ArcGIS firmy Esri. Jeden standard sprawia, że są one spójne i pozwalają na precyzyjne koordynowanie działań służb porządkowych. W trakcie festiwalu ratownicy i służby porządkowe będą mogły skorzystać z niezależnej aplikacji do wizualizacji patroli na mapie, które identyfikowane są za pomocą nadajników GPS. Specjalną aplikację otrzymali również dziennikarze. Widnieją tam między innymi informacje o lokalizacji centrum prasowego czy parkingu dla mediów.

– Z uwagi na to, że rozwiązanie od Esri, w przeciwieństwie do innych popularnych aplikacji mapowych, jest narzędziem kartograficznym, służby porządkowe mogą posługiwać się również wydrukowanymi mapami z naniesioną siatką indeksową, która pozwala na łatwą orientację w terenie i określenie odległości. Aplikacje mapowe wykorzystywane w trakcie festiwalu są na bieżąco aktualizowane i udostępniane. Jesteśmy także w stałym kontakcie z poszczególnymi służbami, które przekazują nam uwagi odnośnie uwzględniania specyficznych punktów w dedykowanych im aplikacjach – mówi Robert Jędrzejczak, koordynator projektu ze strony Esri Polska.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Tusku "zamortyzm" to z niemieckiego?
    1 
 2 
PiSowski zamortyzm i tyle
    2 
 1 
??? Przystanek Woodstock został objęty zakazem lotów dronów i innych pojazdów, za złamanie go grozi 5 lat więzienia...
    1 
 2 



zobacz też:

Przepraszam, którędy na Woodstock?

Przystanek Woodstock tuż, tuż! Firma Esri Polska wraz z organizatorem imprezy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy...


wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
do 1884 r. przyspieszenie siły ciężkości pomierzono tylko w 122 punktach globu?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Bolesław Wolny (1935-2018)

Bolesław Wolny (1935-2018)
Nestor szczecińskiej geodezji, wieloletni pracownik administracji geodezyjnej na Pomorzu Zachodnim. Pełnił m.in. funkcję kierownika Delegatury GUGiK w Szczecinie, głównego geodety województwa czy kierownika Oddziału Nadzoru Geodezyjnego i...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1819
Francuz Pierre Charles François Dupin (1784-1873), wykładowca geometrii, wykonał prawdopodobnie jako pierwszy kartogram. Mapa przedstawiała stopień analfabetyzmu we Francji.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2