Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-13| GIS, Mapy

22. Przystanek Woodstock na mapie cyfrowej

W tym roku firma Esri Polska opracowała interaktywną mapę terenu imprezy (Kostrzyn nad Odrą, 14-16 lipca) oraz wirtualny poradnik, zawierający informacje jak najlepiej dotrzeć i wrócić z „Przystanku”. Z uwagi na bardzo rozległy teren, na którym odbywa się ten festiwal muzyczny i dużą liczbę koncertów, dla uczestników została także przygotowana aplikacja mapowa z zaznaczonymi wszystkimi scenami. Mapy dostępne są w języku polskim i angielskim.


22. Przystanek Woodstock na mapie cyfrowej
Dodatkowo, uczestnicy mogą pobrać plan całego Kostrzyna w formacie PDF, gdzie są zaznaczone między innymi planowane ograniczenia drogowe oraz rozmieszczenie tymczasowych parkingów. Na mapach zostały oznaczone wszystkie najważniejsze punkty takie jak: sceny, pola namiotowe, punkty gastronomiczne i medyczne oraz parkingi. Z uwagi na zakwalifikowanie wydarzenia jako imprezy masowej o podwyższonym ryzyku, do aplikacji naniesiono dodatkowe elementy takie jak, wejścia na teren festiwalu, 16 km ogrodzeń czy wyjścia ewakuacyjne.

W tym roku uczestnicy i organizatorzy będą mogli również korzystać z aktualnych zdjęć lotniczych, które zostaną naniesione na aplikacje mapowe. Fotografie z powietrza zostaną wykonane przez firmę FlyTech UAV z wykorzystaniem bezzałogowego pojazdu latającego. Pierwsze zdjęcia zostały zrobione 12 lipca, a kolejne bardziej szczegółowe będą wykonywane w trakcie trwania festiwalu. Ma to na celu zebranie informacji o napływie uczestników, poprawi to bezpieczeństwo imprezy.


Wszystkie dostępne aplikacje mapowe oparte są na rozwiązaniu ArcGIS firmy Esri. Jeden standard sprawia, że są one spójne i pozwalają na precyzyjne koordynowanie działań służb porządkowych. W trakcie festiwalu ratownicy i służby porządkowe będą mogły skorzystać z niezależnej aplikacji do wizualizacji patroli na mapie, które identyfikowane są za pomocą nadajników GPS. Specjalną aplikację otrzymali również dziennikarze. Widnieją tam między innymi informacje o lokalizacji centrum prasowego czy parkingu dla mediów.

– Z uwagi na to, że rozwiązanie od Esri, w przeciwieństwie do innych popularnych aplikacji mapowych, jest narzędziem kartograficznym, służby porządkowe mogą posługiwać się również wydrukowanymi mapami z naniesioną siatką indeksową, która pozwala na łatwą orientację w terenie i określenie odległości. Aplikacje mapowe wykorzystywane w trakcie festiwalu są na bieżąco aktualizowane i udostępniane. Jesteśmy także w stałym kontakcie z poszczególnymi służbami, które przekazują nam uwagi odnośnie uwzględniania specyficznych punktów w dedykowanych im aplikacjach – mówi Robert Jędrzejczak, koordynator projektu ze strony Esri Polska.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS