wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-21| GIS, Mapy

Przepraszam, którędy na Woodstock?

Przystanek Woodstock tuż, tuż! Firma Esri Polska wraz z organizatorem imprezy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy opracowała interaktywne aplikacje mapowe festiwalu. Pomogą one nie tylko dotrzeć na miejsce i odnaleźć się w trakcie imprezy, ale zapewnią także wsparcie logistyczne dla służb porządkowych, które zadbają o bezpieczeństwo wszystkich fanów muzyki.


Przepraszam, którędy na Woodstock?
Galeria przeznaczona dla uczestników składa się z czterech map tematycznych, które będą towarzyszyły fanom muzyki w trakcie podróży i pobytu na festiwalu. Mapa ilustrująca drogi dotarcia i powrotu z Przystanku Woodstock zawiera wskazówki dot. wykorzystania różnych środków transportu m.in. pociągu, autobusu, samochodu, motocykla i samolotu. Dla osób, które wybiorą pociąg, do dyspozycji jest mapa z zaznaczonymi trasami specjalnych składów MusicRegio. Można także sprawdzić rozkład jazdy oraz ceny biletów na poszczególnych odcinkach.

Po dotarciu do celu uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać ze szczegółowej mapy, która zawiera wszystkie istotne punkty i miejsca, takie jak: sceny, pola namiotowe, punkty gastronomiczne i medyczne oraz parkingi. Z uwagi na bardzo rozległy teren, na którym odbywa się wydarzenie i dużą liczbę koncertów, dla uczestników została także przygotowana aplikacja mapowa z zaznaczonymi wszystkimi scenami i szczegółowym „lineupem”.

Wsparcie Esri Polska obejmuje nie tylko budowę aplikacji dla osób odwiedzających Przystanek Woodstock, ale również przygotowanie specjalistycznych map przeznaczone dla służb, takich jak policja, straż pożarna czy ratownictwo medyczne. Pozwolą one skoordynować wszystkie służby tak, aby w maksymalnie krótkim czasie móc reagować na zdarzenia, takie jak wypadki czy pożary i niwelować je zanim się rozprzestrzenią.

– Aplikacje zostały opracowane w technologii ArcGIS Online, która pozwala na udostępnianie, współdzielenie i publikowanie map za pośrednictwem internetu. Dzięki temu organizatorzy i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogą momentalnie przysłać sobie ważne informacje oraz koordynować działania. Błyskawiczna komunikacja możliwa jest także dzięki wprowadzeniu siatki indeksowej, która dzieli mapę na kwadraty podobnie jak w szachach. Komunikując się przez krótkofalówkę, służby określają lokalizację zdarzenia właśnie za pomocą współrzędnych kwadratu np. B3 – mówi Robert Jędrzejczak, koordynator projektu ze strony Esri Polska.

Wysoka jakość map to także zasługa firmy MGGP Aero, która wykonała i udostępniła ortofotomapę (zdjęcia lotnicze) terenu. W tym roku ortofotomapa zostanie wykonana przed samym rozpoczęciem festiwalu co gwarantuje niespotykane odwzorowanie poszczególnych elementów infrastruktury festiwalowej. – Przystanek Woodstock to drugi na świecie festiwal, podczas którego aplikacje mapowe będą wyposażone w zdjęcie lotnicze wykonane zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej – dodaje Robert Jędrzejczak.

Koordynacja działań i wyświetlanie informacji o terenie, to nie jedyne funkcjonalności aplikacji mapowych. Pozwalają one także na gromadzenie i analizowanie danych o zdarzeniach i podjętych działaniach, co posłuży do zapewnienia jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa przy okazji następnych edycji Przystanku Woodstock.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jasna sprawa, że najprościej tam trafić, idąc po śladach mrówki całej i rozglądając się za złotym melonem.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
błąd w linku W linku jest błąd i strona z mapami nie wyświetla się, ktoś pomylił / i \, zamiast: http://www.esri.pl\woodstockfestival/ powinno być http://www.esri.pl/woodstockfestival/ czuwaj...
odpowiedz zgłoś
tak tak Rozczaruje Cię, ale żeby mieć premię za pr dla areo, musiałabym byc tam zatrudniona. A tak się składa, że pracuję u konkurencji i mialam styczność z bardzo różnymi projektami. Jestem ciekawa jak sobie poradzą i czym zrobią nalot, bo z tego co wiem to w swojej flocie mają dość duże samoloty, więc ne każda firma zdecydowałaby sie na taki krok.
 1 
odpowiedz zgłoś
tak tak kropka, pijar jest, to może i premijka będzie
 2 
odpowiedz zgłoś
Wow To duży krok w przód. Wykonać opracowanie w tak krótkim czasie? To może zrobić tylko zespół doświadczonych specjalistów. Jakieś podrzędne firemki nie dały by rady z niecierpliwością czekam na efekty.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS