Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-21| GIS, Mapy

Przepraszam, którędy na Woodstock?

Przystanek Woodstock tuż, tuż! Firma Esri Polska wraz z organizatorem imprezy Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy opracowała interaktywne aplikacje mapowe festiwalu. Pomogą one nie tylko dotrzeć na miejsce i odnaleźć się w trakcie imprezy, ale zapewnią także wsparcie logistyczne dla służb porządkowych, które zadbają o bezpieczeństwo wszystkich fanów muzyki.


Przepraszam, którędy na Woodstock?
Galeria przeznaczona dla uczestników składa się z czterech map tematycznych, które będą towarzyszyły fanom muzyki w trakcie podróży i pobytu na festiwalu. Mapa ilustrująca drogi dotarcia i powrotu z Przystanku Woodstock zawiera wskazówki dot. wykorzystania różnych środków transportu m.in. pociągu, autobusu, samochodu, motocykla i samolotu. Dla osób, które wybiorą pociąg, do dyspozycji jest mapa z zaznaczonymi trasami specjalnych składów MusicRegio. Można także sprawdzić rozkład jazdy oraz ceny biletów na poszczególnych odcinkach.

Po dotarciu do celu uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać ze szczegółowej mapy, która zawiera wszystkie istotne punkty i miejsca, takie jak: sceny, pola namiotowe, punkty gastronomiczne i medyczne oraz parkingi. Z uwagi na bardzo rozległy teren, na którym odbywa się wydarzenie i dużą liczbę koncertów, dla uczestników została także przygotowana aplikacja mapowa z zaznaczonymi wszystkimi scenami i szczegółowym „lineupem”.

Wsparcie Esri Polska obejmuje nie tylko budowę aplikacji dla osób odwiedzających Przystanek Woodstock, ale również przygotowanie specjalistycznych map przeznaczone dla służb, takich jak policja, straż pożarna czy ratownictwo medyczne. Pozwolą one skoordynować wszystkie służby tak, aby w maksymalnie krótkim czasie móc reagować na zdarzenia, takie jak wypadki czy pożary i niwelować je zanim się rozprzestrzenią.

– Aplikacje zostały opracowane w technologii ArcGIS Online, która pozwala na udostępnianie, współdzielenie i publikowanie map za pośrednictwem internetu. Dzięki temu organizatorzy i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogą momentalnie przysłać sobie ważne informacje oraz koordynować działania. Błyskawiczna komunikacja możliwa jest także dzięki wprowadzeniu siatki indeksowej, która dzieli mapę na kwadraty podobnie jak w szachach. Komunikując się przez krótkofalówkę, służby określają lokalizację zdarzenia właśnie za pomocą współrzędnych kwadratu np. B3 – mówi Robert Jędrzejczak, koordynator projektu ze strony Esri Polska.

Wysoka jakość map to także zasługa firmy MGGP Aero, która wykonała i udostępniła ortofotomapę (zdjęcia lotnicze) terenu. W tym roku ortofotomapa zostanie wykonana przed samym rozpoczęciem festiwalu co gwarantuje niespotykane odwzorowanie poszczególnych elementów infrastruktury festiwalowej. – Przystanek Woodstock to drugi na świecie festiwal, podczas którego aplikacje mapowe będą wyposażone w zdjęcie lotnicze wykonane zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej – dodaje Robert Jędrzejczak.

Koordynacja działań i wyświetlanie informacji o terenie, to nie jedyne funkcjonalności aplikacji mapowych. Pozwalają one także na gromadzenie i analizowanie danych o zdarzeniach i podjętych działaniach, co posłuży do zapewnienia jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa przy okazji następnych edycji Przystanku Woodstock.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS