wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-25| GIS, Teledetekcja, Software

Lepsza jakość modelowania w ContextCapture

Firma Bentley Systems ogłasza powszechny dostęp do najnowszej wersji oprogramowania ContextCapture i ContextCapture Center służącego do przetwarzania fotografii do danych 3D. Nowe wydanie pozwala np. generować modele 3D gotowe do wykorzystania w pakiecie ArcGIS.


Lepsza jakość modelowania w ContextCapture

Główne nowe funkcje aplikacji obejmują:
• wsparcie dla wielorodzielczych siatek 3D w formatach Esri i3s, Google Earth KML, SpaceEyes3D, OSGB (OpenSceneGraph) i LODTreeExport;
• obsługę wielorozdzielczych siatek 3D dla natywnego formatu 3MX oprogramowania ContextCapture;
• trzykrotne – z 30 do 100 gigapikseli – zwiększenie rozdzielczości obrazów, które mogą być przetwarzane za pomocą oprogramowania ContextCapture.

Poszerzenie obsługi formatów umożliwia oprogramowaniu ContextCapture zapewnianie lepszej jakości i wydajności danych modelowania rzeczywistości w obrębie geoprzestrzennych przepływów pracy, co ma szczególne znaczenie dla dużej społeczności użytkowników ArcGIS i innych aplikacji geoprzestrzennych. Ich użytkownicy mogą obecnie zmniejszyć koszty i czas potrzebny do rejestrowania rzeczywistości oraz zwiększyć dostępność danych dotyczących rzeczywistości w obrębie projektów i między zainteresowanymi osobami w danym przedsiębiorstwie.

Rozszerzenie zdolności oprogramowania ContextCapture do przetwarzania nawet 100 gigapikseli sprawia, że tworzenie większych modeli i siatek 3D o centymetrowej dokładności i skali obejmującej nawet całe miasto, jest łatwiejsze i przystępne cenowo.

„W firmie Christopher Burke Engineering zawsze wprowadzamy innowacje, aby zapewniać naszym klientom najnowocześniejsze usługi, i spodziewamy się, że oprogramowanie ContextCapture firmy Bentley będzie stanowić uzupełnienie naszego tradycyjnego podejścia do kwestii pomiarów. Pozwoli nam z łatwością przetwarzać setki zdjęć wykonanych za pomocą drona lub ręcznego aparatu fotograficznego w siatkę 3D, którą będzie można następnie wykorzystać w produktach OpenRoads firmy Bentley w celu przyspieszenia prac związanych z projektowaniem z zakresu budownictwa lądowego. Chętnie rozpoczniemy stosowanie tej technologii w szerokiej gamie naszych projektów” – powiedział dr inż. Christopher B. Burke, inżynier ds. zasobów wodnych oraz prezes spółki Christopher B. Burke Engineering Ltd.

„Z chwilą wprowadzenia na rynek oprogramowania ContextCapture siatki 3D staną się bardziej dostępne w przepływach pracy ArcGIS oraz w natywnych przepływach pracy oprogramowania V8i firmy Bentley, w tym tych wykorzystywanych przez narzędzia OpenRoads, AECOsim i OpenPlant. Dzięki postępom poczynionym we włączaniu modeli rzeczywistości o dowolnej skali do geoprzestrzennych przepływów prac specjaliści ds. GIS, w szczególności ci wykorzystujący produkty Esri ArcGIS, mogą teraz w sposób przystępny cenowo włączać wierne modele świata rzeczywistego do istniejących zbiorów danych GIS” – powiedział Santanu Vas, starszy wiceprezes ds. modelowania projektu w firmie Bentley Systems.

Źródło: Bentley Systems Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS