wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-07| GIS, Teledetekcja, Firma

Polska3D.pl od Tatr po Bałtyk

W ostatnich latach tworzenie modeli 3D przestało być specjalnie skomplikowane. W dalszym ciągu problematyczne pozostaje natomiast utrzymanie ich w aktualności, powiązanie z innymi rejestrami czy praca z dużymi zbiorami danych na więcej niż jednym stanowisku. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak udostępnianie modeli 3D, zwłaszcza przez internet. O nowym portalu Polska3D.pl opracowanym przez MGGP Aero w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA pisze Witold Kuźnicki.


Polska3D.pl od Tatr po Bałtyk <br />
Ratusz w Opolu ? model 3D, siatka z trójkątów z teksturami
Ratusz w Opolu ? model 3D, siatka z trójkątów z teksturami
Spółka dopracowała metodę pozyskiwania, przetwarzania, aktualizowania i publikowania modeli 3D w internecie. Jest to efekt dwóch lat testów jej Działu Badań i Rozwoju. Przy budowaniu modeli 3D wykorzystywane są zdjęcia ukośne, pionowe, skaning laserowy i doświadczenie zespołu z blisko piętnastoletnim stażem na rynku opracowań fotogrametrycznych. MGGP Aero wykorzystuje farmę spiętych stacji roboczych, kilkaset GB pamięci RAM, szybką macierz dyskową i zewnętrzną serwerownię do udostępniania tych danych w internecie.

Przypomnijmy, że półtora roku temu premierę miał pierwszy sklep ze zdjęciami lotniczymi map2.pl, zimą 2015 roku technologia zdjęć ukośnych (ukosne.pl), a niespełna miesiąc temu uruchomiona została strona retromapy.pl do udostępniania i porównywania ortofotomap. Wszystkie, w sumie już cztery, strony www są serwisami produktowymi spółki, mają podobny układ graficzny oraz podobną użyteczność.

Więcej w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA

Źródło: MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS