Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-04-06 | Geodezja, Edukacja

Podwójny sukces Lublina na geodezyjnej olimpiadzie

26 trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne kształcące w zawodzie technik geodeta wzięło udział w etapie międzyszkolnym i centralnym XXXVIII Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej (Opole, 31 marca – 2 kwietnia). Wyjątkowym sukcesem – drużynowym i indywidualnym – może poszczycić się reprezentacja Państwowych Szkół Budowlanictwa i Geodezji w Lublinie.


Ilustracja: Podwójny sukces Lublina na geodezyjnej olimpiadzie <br />
fot. ZSTiO w Opolu
fot. ZSTiO w Opolu

Do udziału w tej rywalizacji Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady pod przewodnictwem Andrzeja Szymczaka zakwalifikowało najlepsze drużyny wyłonione w I etapie (szkolnym), który odbył się w październiku ub.r. Wzięły w nim udział 62 średnie szkoły geodezyjne i 679 uczniów. Spośród nich do II etapu (międzyszkolnego) zakwalifikowano 25 zespołów z najlepszymi wynikami oraz drużynę ze szkoły tegorocznego gospodarza etapu międzyszkolnego i centralnego olimpiady.

W Opolu w etapie międzyszkolnym uczestnicy walczyli zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W pierwszym dniu (31 marca) młodzież zmierzyła się z 4 zadaniami tekstowymi i 80 pytaniami testowymi. Drugiego dnia uczniowie wykazywali się umiejętnościami praktycznymi, rozwiązując zadania w terenie. Suma punktów zdobytych w obu częściach tego etapu przez trójkę uczniów każdej ze szkół zdecydowała o miejscu na liście najlepszych drużyn:

  1. Konrad Wojtysiak, Dariusz Brodziak i Damian Sokołowski reprezentujący Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (452 pkt),
  2. Kornel Urban, Izabela Szerwińska i Artur Januszewski reprezentujący Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy (436 pkt),
  3. Karolina Magryś, Szymon Rachwał i Mateusz Piątek reprezentujący Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu (392 pkt),
  4. Patrycja Śliwonik, Karolina Rejent i Daniel Woronowicz reprezentujący Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefena W. Bryły w Białymstoku (385 pkt),
  5. Angelika Ciździel, Dominika Sromek i Kinga Wilk reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tarnobrzegu (377 pkt).

Rywalizacja w terenie (fot. ZSTiO w Opolu)

Równocześnie w etapie tym klasyfikacja indywidualna spośród 78 uczestników Olimpiady wyłoniła – na podstawie wyników zadań i testów – 20 osób, które uzyskały najwyższą punktację. Wzięły one udział w I części etapu centralnego (2 kwietnia), rozwiązując zadania testowe. Spośród nich jury pracujące pod przewodnictwem prof. Zofii Więckowicz wyłoniło 12 finalistów z najwyższą liczbą zdobytych punktów. Przy czym w tym gronie znalazła się cała reprezentacja PSBiG w Lubliie.

W finale najwięcej punktów zdobył reprezentant zwycięskiej drużyny – Konrad Wojtysiak z PSBiG w Lublinie. Drugie miejsce zajął Kornel Urban z ZSB w Bydgoszczy, a trzecie – Marcin Mikoś reprezentujący szkołę gospodarza tegorocznej olimpiady – ZSTiO w Opolu. Te osoby ukończyły Olimpiadę z tytułem laureata. Pozostała dziewiątka (Izabela Szerwińska – ZSB w Bydgoszczy, Artur Czachowicz – TGGD w Warszawie, Marcin Strzelczyk – ZSTiO w Opolu, Patrycja Śliwonik – ZSBG w Białymstoku, Damian Sokołowski – PSBiG w Lublinie, Krzysztof Książek – TGGD w Warszawie, Dariusz Brodziak – PSBiG w Lublinie, Krystian Ryczko – ZSKU w Rzeszowie i Damian Latuszek – ZSP w Żelechowie) – z tytułem finalisty. Dzięki licznym sponsorom nie zabrakło atrakcyjnych nagród dla zwycięzców.

Zwycięzca etapu międzyszkolnego – drużyna reprezentująca Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie; drugi z lewej Konrad Wojtysiak, który okazał się najlepszy również w etapie centralnym Olimpiady
(fot. ZSTiO w Opolu)


Organizatorami olimpiady byli: Zarząd Główny SGP oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu, którego uczniowie w ubiegłym roku okazali się najlepszą geodezyjną drużyną w kraju. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Pełne wyniki etapu centralnego
Pełne wyniki rywalizacji indywidualnej
Pełne wyniki rywalizacji drużynowej

Więcej zdjęć

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

"konkurs" Kilka lat temu usłyszałam od pana z SGP, że nie da się rozstawić instrumentów na sali gimnastycznej bo zniszczą podłogę. Pytam więc jak ta szkoła przeprowadza egzamin zawodowy, a on na to "Ale na egzaminie przecież nie mierzą" :-)) Oni mie mają pojęcia jakie są teraz wymagania i egzaminy w szkołach średnich, a ten konkurs jest oderwany od rzeczywistości.
  
 1 
wyrazy współczucia Przyłączam się do wyrazów współczucia dla uczestników tego konkursu którzy przez bezmyślność przewodniczącej jury mokli i marzli przez 4 godziny na deszczu i chłodzie podczas zajęć terenowych. Myślę że większość z nich odchorowuje tegoroczne zawody
  
 3 
Promowanie konkursem wiedzy bezużytecznej jest hańbą. Składam wyrazy współczucia uczestnikom konkursu.
    5 
 3 
Gratulację Nadzieją napawa ten karton Żubrówki białej na drugim zdjęciu ^^ A tak na poważnie Gratuluję zwyciężcą i uczestniką.
  
 5 
PSBiG Lbn Gratuluje młodszym kolegom z "Budowlanki" w Lublinie, widzę że poziom ciągle na najwyższym poziomie!
  
 3 
kiepsko Zelechów tak słabo, a kiedys zajmowalismy 1 miejsca
  
 2 



wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Korzystanie z Portalu BDOT10k
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
planetę Mars, Wenus ??? można oglądać gołym okiem?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Georg Bauer (Georgius Agricola) (1494-1555)

Georg  Bauer (Georgius Agricola)  (1494-1555)
Niemiecki górnik, mineralog, lekarz, humanista, zwany ojcem mineralogii. Urodził się 24 marca 1494 roku w Glauchau nad Muldą (Saksonia) w rodzinie sukiennika. Uczęszczał do szkółki wiejskiej, a następnie szkoły łacińskiej. Studia...
więcej

strzałka w dółGeodaty
2007
Europejska Agencja Kosmiczna na witrynie MIRAVI udostępnia bezpłatnie aktualne zdjęcia ze swoich satelitów obserwacyjnych.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2