Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-15| GIS, Firma, Software

Nowa odsłona systemu paszportyzacji sieci NetStork

Warszawska firma Globema zaprezentowała nową wersję aplikacji NetStork do inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnych. Wydanie 6.0 to przede wszystkim wiele nowych funkcjonalności.


Nowa odsłona systemu paszportyzacji sieci NetStork

Wsparcie dla technologii Ethernet
Aplikacja umożliwia teraz paszportyzację urządzeń IP różnego rodzaju (routery, switche itd.). Urządzenia te dodaje się z poziomu stojaka za pomocą podpowiedzi „Wstaw urządzenie IP”. W nowej wersji nie ma już ponadto potrzeby wprowadzania nazw portów, jeśli są to kolejne numery. Wystarczy jako wartość atrybutu „Porty” wprowadzić zakres numeracji portów. Np. wartość „1-24”, zdefiniuje 24 porty o numerach od 1 do 24. Możliwe jest oczywiście definiowanie portów tak jak poprzednio, a także w sposób mieszany, specyfikując nazwy i zakresy jednocześnie.

Projektowanie sieci
Aby umożliwić realizację procesu projektowania sieci z wykorzystaniem aplikacji NetStork, wprowadzono szereg usprawnień, między innymi:
• nowy tryb tworzenia zadań – bez blokowania rekordów w bazie,
• możliwość zmiany lokalizacji przechowywania zadań,
• wymiarowanie odcinków kanalizacji i odcinków słupowych,
• funkcjonalność wyróżniania obiektów na mapie.

Wyświetlanie struktury kabli światłowodowych
W widoku hierarchii kable światłowodowe wyświetlane są wraz z pełną strukturą, z podziałem na tuby i włókna. Jeżeli na danym włóknie poprowadzona została relacja światłowodowa, to jest ona również wyświetlana, co ułatwia eksplorację relacji i analizę zajętości kabla.

Wizualizacja kabli na mapie
Wprowadzona została możliwość definiowania geometrii dla obiektów wewnętrznych na mapie. Dzięki temu obiekty takie jak kable, złącza itp. można wizualizować na mapie w celu zwiększenia czytelności modelu sieci. Aby definiowanie geometrii uprościć do maksimum, dodana została funkcja pozwalająca na automatyczne stworzenie przebiegu kabla dopasowanego do istniejącej infrastruktury.

Narzędzie do obliczania długości trasowej
NetStork 6.0 oferuje narzędzie do obliczania długości trasowej w kanalizacji pierwotnej i wtórnej. Funkcjonalność ta pozwala w szybki sposób obliczyć odległość trasową pomiędzy dwoma różnymi punktami w sieci. Trasa budowana jest przez użytkownika, który decyduje przy każdym rozgałęzieniu, którędy będzie przebiegać następny jej fragment.

Raport połączeń włókien
Połączenia włókien wykonane w złączu/stojaku można teraz wyeksportować do pliku CSV, do późniejszej analizy. Operację tą można wykonać zarówno dla pojedynczego obiektu, jak i dla wszystkich obiektów z bazy.

Źródło: Globema


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS