wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-29| GIS, Mapy, Firma, Software

Autorskie rozwiązanie Globemy alternatywą dla Google Maps Engine

Globema GeoPlatform (GGP) jest przeznaczona do budowania specjalizowanych aplikacji mapowych, które na podkładzie Map Google prezentują dane przestrzenne zaimportowane z różnych źródeł (np. dane demograficzne, z CRM, adresowe i marketingowe). Istotną zaletą GGP, która odróżnia to rozwiązanie od Google Maps Engine, jest możliwość wdrożenia platformy zarówno w chmurze, jak na bazie zasobów IT klienta.


Autorskie rozwiązanie Globemy alternatywą dla Google Maps Engine

Globema GeoPlatform bazuje na własnym repozytorium obiektowych danych przestrzennych, które wykorzystuje bazę PostGIS oraz technologię GeoServer. Platforma GGP składa się z modułów:
• Google Maps – umożliwia wyświetlanie Map Google, stylizowanych zgodnie z wymaganiami klienta.
• WFS Layers – umożliwia pozyskanie informacji szczegółowych oraz wyszukiwanie obiektów za pośrednictwem usługi WFS.
• WMS Layers – umożliwia prezentację map pozyskanych z usługi WMS w kontekście Map Google.
• Spatial Data Processor – umożliwia import danych o charakterze przestrzennym z różnych źródeł i udostępnianie ich w formie usług WMS i WFS.
• Google Authorization – pozwala ograniczyć dostęp do aplikacji na podstawie aktywnego konta Google.

Pierwszym produktem, który powstał na bazie Globema GeoPlatform, jest nowa wersja aplikacji GeoGrid, która zostało stworzona z myślą o pracownikach terenowych firm zajmujących się utrzymaniem różnego rodzaju sieci (np. ciepłowniczej, energetycznej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej itp.). GeoGrid wizualizuje na podkładzie Map Google elementy sieci i zapewnia dostęp do szczegółowych informacji o tych zasobach. Interfejs aplikacji został dostosowany do urządzeń mobilnych, tak by ułatwić korzystanie na ekranach o małych rozmiarach.

GeoGrid został wdrożony m.in. w kilku przedsiębiorstwach ciepłowniczych, gdzie jest zasilany danymi o sieci ciepłowniczej z autorskiego systemu Globemy EC.GIS, zbudowanego na platformie GE Smallworld.

Źródło: Globema


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wstydliwy temat A o gazownictwie ani słowa, czyżby odrobina wstydu po nieudanym wdrożeniu...
 1 
odpowiedz zgłoś
usługi sieciowe Dopiero teraz. ...
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS