wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-01| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi

Są protesty ws. przetargu na duże projekty GUGiK-u

Krajowa Izba Odwoławcza zajmie się specyfikacją przetargu GUGiK o wartości ponad 14 mln zł na usługi doradczo-konsultingowe dotyczące projektów CAPAP, K-GESUT oraz ZSIN faza II. Może to oznaczać opóźnienie w ich realizacji.


Są protesty ws. przetargu na duże projekty GUGiK-u

Odwołania do KIO złożyły pod koniec ubiegłego tygodnia firmy: TenderHut, Cube.ITG oraz CA Consulting. Najpoważniejszy zarzut dotyczy naruszania zasad uczciwej konkurencji. Firmy Cube.ITG oraz CA Consulting wskazują na zbyt wyśrubowane kryteria stawiane oferentom. GUGiK żąda np., by w okresie ostatnich 5 lat firma startująca w przetargu wykonała usługę doradczą związaną z systemem GIS dla jednostki administracji publicznej szczebla centralnego o wartości minimum 5 mln zł, przy czym wartość samego systemu teleinformatycznego powinna być wyższa od 10 mln zł.

Firmy kontestują zarówno wygórowaną minimalną wartość usługi, jak i konieczność wykonania zamówienia dla urzędu centralnego. Jak argumentują odwołujący, nawet jeśli system informatyczny wdrażany jest nie dla urzędu centralnego, ale dla firmy prywatnej lub samorządu, i nawet jeśli jego wartości jest znacznie niższa niż 5 mln zł, to i tak tego typu zamówienia realizuje się na podobnych zasadach.

Cube.ITG uważa ponadto, że GUGiK niesłusznie żąda od kierownika projektu doświadczenia w zakresie projektów GIS-owych. Osoba na tym stanowisku ma mieć umiejętności w zakresie zarządzania zespołem oraz nadzorowania prac zgodnie z określoną metodyką, a to, czy projekt był związany z GIS-em, ma znaczenie drugorzędne.

Spółka stawia również mocny zarzut, że jedynym podmiotem spełniającym warunki udziału w postępowaniu jest warszawska firma Infovide Matrix, która doradzała już GUGiK-owi w dwóch projektach. Jak czytamy w odwołaniu, Urząd się z tym argumentem nie zgadza i twierdzi, że wymagania przetargowe spełnia więcej niż jeden podmiot. Nawet jeśli to prawda – podkreśla Cube.ITG – to krąg potencjalnych wykonawców jest i tak bardzo wąski. Podobny zarzut formułuje zresztą także firma CA Consulting.

Termin składania ofert w tym przetargu (23 lutego) na razie pozostaje bez zmian.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Matrix Przecież Infovide już nie ma. Czy konkurenci nie są zorientowani na rynku? Wykupione zostało przez Assecco. Ktoś inny już się nimi zajął.
odpowiedz zgłoś
studentka uderz w stół a klocek się odezwie? ;) Jak wygra IM to będzie po staremu. Comarcz ma już swoje upodobania. Do miłego.
odpowiedz zgłoś
studentko domyślał się, że tak naprawdę po doktorsku z pięknych mazur do nas piszesz. jaki postęp w geodezji? BDOT i SROT? Litości. Powiat olsztyński jest chyba najlepszym przykładem glorii nowoczesnych rozwiązań.
 1 
odpowiedz zgłoś
nigdy nie słyszałem żeby dane robiły "firmy". Zawsze robią ludzie. W dużych widzę ostatnio tylko studentów. Tak zwani wyjadacze sie przebranżowili.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
do ojej Chyba jesteś bardzo sfrustrowany. Jeśli duże firmy nie umieją robić BDOT i GESUT, to chyba już nikt w Polsce nie umie (no może jeszcze tylko ci, którzy wyszkolili się,zdobyli uprawnienia w tych firmach i odeszli na swoje). Do tej pory większe firmy, jako jedyne, wprowadzały postęp w geodezji, teraz już i ich na to nie stać, bo na rynek weszła nowa rzesza geodetów niewiele jeszcze umiejących, ale za to skutecznie walczących cenami. Tak to wygląda z drugiej strony Panie "ojej".A o jakiej "komunie" mówisz - nie wiem.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
do ojej Niestety nie widzę dobrej zmiany, brak zmian w GUGiku i urzedach wojewódzkich, Komuna i po z psl się trzyma
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
najlepiej od razu oddajcie im te pieniądze i będzie spokój, a przynajmniej jednego kolejnego gniota mniej.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Korupcja a nie ucznicwa konkurencja I bardzo dobrze walczcie z przetarg CA i Cube. Niestety w tym GUGiKU dzieją się niesłychane rzeczy. Śmieszni są Ci z GUGiK dają takie warunki dla swoich później zwołują firmy, które nie mają pojęcia o BDOT i GESUT bo po piśmie Pana Klocka duże firmy nie mają co robić. bardzo dobrze że nie mają co robić bo nie potrafią robić mało tego nie potrzeba nam więcej komuny w Polsce.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
ojej nagle comarchowi przeszkadza, że jest jeden słuszny oferent?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS