wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-13| Geodezja, GIS, Prawo, Software

Biblioteki EWMAPY dostosowane do nowych rozporządzeń

Śląska firma Geobid udostępniła użytkownikom aplikacji EWMAPA nowe biblioteki symboli zgodne z aktualnymi przepisami dotyczącymi BDOT500 mapy zasadniczej.


Biblioteki EWMAPY dostosowane do nowych rozporządzeń

Biblioteki są zgodne z katalogiem znaków graficznych zamieszczonym w załączniku nr 7 do rozporządzenia ministra administracji i cyfryzacji z 2 listopada 2015 r. w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej (DzU z 2015 r. poz. 2028). Ich podmiana w aplikacji EWMAPA spowoduje wygenerowanie mapy zasadniczej zgodnej z nowymi przepisami.

Oprócz zmiany wizualizacji graficznej istniejących już obiektów do bibliotek zostały dodane nowe symbole, np. studzienki i włazy kwadratowe oraz prostokątne. Z tego względu wraz z bibliotekami zamieszczono zmodyfikowane menu aktywności BDOT500.MNU oraz GESUT.MNU. Zostały do nich dodane przyciski pozwalające na wprowadzanie do bazy danych symboli studzienek oraz włazów kwadratowych i prostokątnych.

Firma Geobid zastrzega, że zamieszczone biblioteki nie stanowią kompleksowego dostosowania baz danych do nowych przepisów. Są one jedynie pierwszym jego etapem. Po ich zastosowaniu zmieni się jedynie sposób generowania (wygląd) mapy zasadniczej, nie zostaną jednak wprowadzone żadne zmiany w treści ani strukturze bazy danych. Kompleksowe dostosowanie baz danych do nowych rozporządzeń Geobid chce zrealizować do końca pierwszego kwartału 2016 roku i będzie to jednym z głównych elementów nowej, 12. wersji programu EWMAPA.

Źródło: Geobid


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS