wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-24| GIS

100 geoportali Geobidu

Śląska firma Geobid oddała właśnie do użytku setny serwis mapowy. Tym samym jej geoportale obejmują już ponad 83 tys. km kw. kraju.


100 geoportali Geobidu <br />
Mapa geoportali powiatowych Geobidu
Mapa geoportali powiatowych Geobidu

W 2015 roku firma wykonała 27 serwisów, przy czym w województwie świętokrzyskim stworzyła je dla wszystkich powiatów oprócz miasta Kielce.

Obserwując rozmieszczanie geoportali na mapie Polski, można stwierdzić, że ich przyrost następuje w sąsiadujących ze sobą powiatach. Sytuacja ta jest rezultatem wyrażania pozytywnej opinii pobliskiego powiatu – komentuje firma. Dobra ocena wynika najczęściej z wymiernych korzyści, jakie niesie za sobą budowa geoportalu (powiatowego węzła katastralnego IIP) wraz z obsługą wykonawców prac geodezyjnych. Już opcja polegająca na automatycznym przyjmowaniu zgłoszeń robót geodezyjnych zmniejsza pracochłonność w ośrodku dokumentacji i ułatwia pracę wykonawcy. Korzyści te znacznie wzrastają, gdy ośrodek dokumentacji posiada zeskanowany i dobrze opisany identyfikatorami przestrzennymi (działkami, obszary) zasób geodezyjny. Wykonawca może wtedy zdalnie przeglądać dokumenty z zakresu zgłoszonej roboty i je później zamówić. Kolejne plusy wynikają z poszerzenia geoportalu podstawowego o moduły do płatności elektronicznych, obsługi komorników, automatycznego wydawania danych graficznych programu EWMAPA czy udostępniania danych opisowych EGiB.

Geobid dodaje, że z dużym zadowoleniem ze strony użytkowników przyjęto wbudowanie w program OŚRODEK funkcji komunikatora (ośrodek – wykonawca). Jak zapewnia firma, dzięki nowym technologiom w 2016 r. funkcjonalność geoportali będzie nadal rosła.

Źródło: Geobid, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To ludzie ludziom zgotowali ten los:)
odpowiedz zgłoś
sukces i nie sukces no niby jest 100 geoportali, ale część nie działa jak należy, np. http://powiatrzeszowski.geoportal2.pl/
odpowiedz zgłoś
A co na to ... krajowy Lider od adresów ???
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS