wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-07| Geodezja, Prawo, Ludzie

Przegląd prasy: czy geodeta może poskarżyć się do TK?

W najnowszym wydaniu „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, opublikowano artykuł pokazujący, że również zwykli obywatele mogą się skarżyć do Trybunału Konstytucyjnego. Jednym z prezentowanych przykładów jest sprawa pewnego geodety.


Przegląd prasy: czy geodeta może poskarżyć się do TK? <br />
fot. Wikipedia/Jurij
fot. Wikipedia/Jurij

Ryszard Tabor ma 64 lata i większość życia przepracował w geodezji rolnej. Jego koledzy po fachu, dzięki zaliczeniu 15 lat stażu jako pracy w trudnych warunkach, z powodzeniem ubiegali się o wcześniejszą emeryturę. Bohater reportaż zwlekał jednak z tą decyzją i w międzyczasie założył własną działalność gospodarczą. Gdy z racji kiepskiego zdrowia zdecydował się wreszcie skorzystać z ustawowych przywilejów, okazało się, że ZUS już nie uznaje, iż jego praca była pełniona w trudnych warunkach i odmówił mu wcześniejszej emerytury. Sprawa trafiła do sądu pracy, ale ten podtrzymał wykładnię Zakładu. Teraz, za namową prawnika, Ryszard Tabor chce złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A gazeta wyborcza podjęla temat z powodu problemów Sz. P. Tabora, czy może ze wzgledu na hasło TK?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
brawo A może jednak warto dla własnej satysfakcji dążyć do upatrzonego celu? Pokazać, że można. Pan Ryszard może nie jest już bardzo aktywny zawodowo i ma "trochę" wolnego czasu żeby powojować z ZUSem. Trzymam kciuki za wygranie sprawy z tymi pijawkami :)
 2 
odpowiedz zgłoś
trybunał Trybunał rozpatruje obecnie sprawy z 2014r. Geodeta wcześniej otrzyma emeryturę z racji osiągnięcia wieku emerytalnego niż sprawą może zająć się Trybunał.Orzeczenia Trybunału niedziałają z automatu wstecznie,czyli w przypadku korzystnego dla geodety rozstrzygnięcia będzie on mógł wystąpić do ZUS lub sądu o wznowienie postępowania, w którym odmówiono emerytury. Po pokonaniu prawników wynajętych przez ZUS nic nie uzyska, bo już będzie miał normalną emeryturę.
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS