wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-23| Geodezja, Firma, Ludzie, Instytucje

Izdebski o niespełnionych obietnicach GGK

Kilka lat temu Główny Urząd Geodezji i Kartografii obiecywał opracowanie podręcznika oraz systemu informatycznego, które miały ułatwić starostwom prowadzenie zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Co wyszło z tych obietnic, można przeczytać w opublikowanym właśnie liście otwartym prezesa warszawskiej firmy Geo-System Waldemara Izdebskiego.


Izdebski o niespełnionych obietnicach GGK

„W GUGiK trwają prace nad opracowaniem podręcznika, który zawierać będzie praktyczne wskazówki dotyczące dostosowania danych zgromadzonych w powiatowej części państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego do nowej formy. Przygotowanie podręcznika planowane jest na koniec roku 2013” – to jedna z cytowanych przez Waldemara Izdebskiego obietnic GUGiK-u. Jak jednak zauważa prezes Geo-Systemu, podręcznik do dziś nie ujrzał światła dziennego. Dlaczego?

GUGiK wyjaśnia, że powodem przerwania prac nad książką był wyrok Trybunału Konstytucyjnego z czerwca 2013 r., który spowodował konieczność wydania nowych rozporządzeń dotyczących powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT oraz BDOT500. Urząd deklaruje jednak, że okazją do powrotu do tej inicjatywy będzie ruszający właśnie projekt K-GESUT.

„Główny Urząd Geodezji i Kartografii w drugiej połowie 2013 r. będzie oferował starostom i prezydentom miast system teleinformatyczny przeznaczony do prowadzenia zasobu zgodnie z obecnie wprowadzanymi regulacjami prawnymi utworzony w ramach projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego we współpracy GUGiK ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie oraz Urzędem Miasta w Płocku” – to druga niespełniona obietnica głównego geodety kraju cytowana przez Waldemara Izdebskiego. GUGiK tłumaczy się w tym przypadku zmianami w prawie, które wymusiły wprowadzenie w mazowieckiej aplikacji istotnych zmian.

– Oczywiście jest to wszystko nieprawdą, bo system został odebrany w takim stanie, że nie nadaje się do użycia i nie został wdrożony ani w powiecie piaseczyńskim, ani w mieście Płock. UMWM nie robi żadnych modyfikacji, a co najwyżej stara się wybrnąć z kłopotliwej sytuacji, próbując wdrożyć system w kolejnych powiatach: grójeckim i węgrowski za kwotę 933 570 zł – podsumowuje Waldemar Izdebski.

W liście otwartym prezes Geo-Systemu nawiązuje również do kontrowersji wokół tempa zasilania Państwowego rejestru granic gminnymi danymi adresowymi. Na zarzut GUGiK-u, że Geo-System zwleka z tymi pracami, a zasilenie 1200 gmin można wykonać w 3-4 dni, Waldemar Izdebski odpowiada, że skoro tak, to dlaczego Urząd potrzebuje ponad miesiąca, aby zliczyć, ile gmin zasilono za pomocą darmowej Aplikacji EMUiA.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
seteh u nas zawsze jest miejsce
 1 
odpowiedz zgłoś
@Jola Jest fala zwolnień, więc przyjść powinna fala zatrudnień. Pytanie tylko, czy rzeczywiście będzie to fala, czy raczej niżówka ?
 1 
odpowiedz zgłoś
Dyskusja Spokojnie bez psychiatrów prosimy
odpowiedz zgłoś
@?/:;'[] _ poproś swojego psychiatrę, żeby Ci leki zmienił. Jak widać choroba mocno wpływa na Twoją percepcję otaczającego Cię świata. Już nawet trzema krzyżykami nie potrafisz się podpisać.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Oni są faszystami nie dlatego, że wygrali wybory tylko dlatego że głoszą antydemokratyczne/faszystowskie poglądy, wystarczy czytać wiadomości każdego ranka odkąd wygrali żeby to zrozumieć. Jeszcze chwila i będą porządki w geodezji zobaczymy jak się wam spodobają rządy waszych brunatnych ulubieńców.
 10 
 4 
odpowiedz zgłoś
słyszałam że powódź zatrudnień się szykuje
odpowiedz zgłoś
@?/:;'[] _ jak tracisz swoich politycznych obrońcow to nazywasz partię, która wygrała wybory "faszystami", taki DEMOKRATA jesteś? Taka ostrość sformułowań wynika pewnie z troski o swoją przyszłość. Nie martw się przez lat zyskałeś przyjaciół to cię gdzieś przygarną.
 4 
odpowiedz zgłoś
jak już zrozumiesz co to ostracyzm i że nie istnieje coś takiego jak "nienawistny" ostracyzm to otwórz znowu komputer i tym razem napisz coś mądrzejszego. Idźcie na jakiś onet albo innego pudelka z tymi swoimi wywodami na poziomie chwalenia lub ganienia Czapajewa.
 1 
odpowiedz zgłoś
@bełkoty tak, tak siedź cicho, aż faszyści z PISu każą wszystkim myśleć i robić to co oni, a wtedy się ockniemy. Mnie irytuje jak taki Romek wzywa do jakiegoś nienawistnego ostracyzmu, nie godzi się i tyle! Jak widzi jakieś nie prawidłowości to do prokuratury, jak linia polityczna się nie zgadza na wybory, jak chce coś zmienić - do GUGiKu. A obszczekiwać nie godzi się!
 6 
odpowiedz zgłoś
Straszny miał dzień towarzysz Szmaciak. Ach, wprost odchodził od rozumu, kiedy uciekać musiał w gaciach, ścigany wyzwiskami tłumu. Zewsząd sypały się kamienie, boleśnie bijąc go w siedzenie. Na szczęście było ? jak już wiecie ? tajemne przejście w komitecie. Jeszcze ze strachu nie ochłonął, a za nim już komitet płonął, i płonął w jego gabinecie największy porno-zbiór w powiecie. Fanatyzm lśniący w wodza oku straszliwy budzi w nich niepokój, asceza zaś napawa trwogą, że im zdobycze zabrać mogą... :-)
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
koledzy zaczadzeni telewizją jedną i drugą. Dajcie sobie siana. To portal geodezyjny a nie spotkania młodzieżówek partii. Jeśli ktoś widzi świat czarno-biały to znaczy że w życiu brakuje mu kolorów.
 1 
odpowiedz zgłoś
Jeometra rozumiem że kolega z Rosji, ma za co wypić, demokratyczna Polska w łapach brunatnych to zawsze lepszy powód do "bratniej pomocy"...
 4 
 1 
odpowiedz zgłoś
Na WASZ kraj! I za to się napiję! :-)
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
Nie musiałem oglądać ministra ciemnoty narodowej, żeby wiedzieć, że nic w dobrym kierunku nie zmierza, wybrani w demokratycznych wyborach bandyci właśnie napadają na nasz kraj.
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
@?/:;'[] _ widocznie oglądał już Glińskiego i rozumie gdzie to wszystko zmierza:) Mój drogi/moja drga, jakbyście tych przepisów nie spartolili bo zajmowaliście się zbędnymi projektami informatycznymi to środowisko by was broniło. A tak, cóż, to tylko bukiet białych róż...
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Romek z takim kryształowym sumieniem to ty się do inkwizycji zapisz, tam możesz liczyć na publiczne egzekucje, upokorzenia i inne atrakcje których, zdaje się bardzo ci brakuje.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
@?/:;'[] _ moje sumienie jest ok, sprawdz swoje!
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Niektórym z nienawiści już całkiem rozumy poodbierało. Romek ty jakoś też nie masz odwagi przedstawić się w zacnym środowisku geodetów, tylko kryjesz się pod scenicznym pseudonimem, co tam masz na sumieniu?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
zastanawiam sie czy szkodnicy ze wspólnej będą mieli odwagę pokazać sie w srodowisku geodetow jak już nie bedą funkcji piastowac?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Wujek Dobra Rada radzi wszystkim : Prezesowi i V-ce Prezesowi, Radcom i Doradcom, Specjalistom i Superspecjalistom , teoretykom wiedzy tajemnej o tajemnych systemach ze Wspólnej i Wiejskiej wyciągać na przyszłość wnioski z przysłów - bo przysłowia są mądrością narodu. "Jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz" Ot taka uwaga na koniec rządzenia.:)
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
@hahahahahahaha Przekręciłes sie czy jeszcze cos naPISzesz?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ha, Ha, Ha TK popsuli? Ze śmiechu można się przekręcić! Na szczęście przyszedł PiZ i naprawił TK, a teraz naprawi geodezję buhahahahahahhahaaaaaa
 6 
 5 
odpowiedz zgłoś
@geodeta co się dziwić jak na odchodne TK popsuli to geodezja jest tylko małym pikusiem. Zostawią nam GESUT, K-GESUT i inne g...., które trzeba będzie POsprzątać.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
Brawo A na twitterze GUGiK właśnie ogłosił, że w Dz.U. opublikowane zostało dzisiaj rozporządzenie o powiatowym i krajowym GESUCIE :)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Kłamstwa ze Wspólnej. "GUGiK wyjaśnia, że powodem przerwania prac nad książką był wyrok Trybunału Konstytucyjnego z czerwca 2013 r., który spowodował konieczność wydania nowych rozporządzeń dotyczących powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT oraz BDOT500." Jest to kłamstwo nad kłamstwami bo Trybunał na wniosek RPO orzekł WYŁĄCZNIE, że art. 40 ust. 5 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne jest niezgodny z 92 ust. 1 i art. 217 konstytucji. Jednocześnie postanowił, że ROZPORZĄDZENIE z 2004 r. wydane na podst. tego art. 40.5.1.b w sprawie wysokości opłat za czynności geodezyjne... traci moc obowiązującą z upływem dwunastu miesięcy od dnia ogłoszenia wyroku. I to jest wszystko jeśli chodzi o Trybunał. Pozostałe zmiany dotyczące powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT, BDOT500 oraz komisji dyscyplinarnych i rzeczników to już wymysł i wyłączna inicjatywa "GUGiK sp. z o.o." oraz K.Bujakowskiego, który najbezczelniej w świecie rozwalenie systemu podpiął pod wyrok TK.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
@Spoko jesteś bardzo wyrozumiały - "Wspolniku"
 1 
odpowiedz zgłoś
nikt Ci tyle nie obieca:) z podręcznikiem jak z systemem - po co go robić, jak się obiecało, w końcu i tak będą zmiany w prawie:) wybitna diagnoza stanu rzeczy
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Podręcznik Jak by był to byłby problem że nieaktualny i to też jest fakt, a nie artefakt.
 2 
odpowiedz zgłoś
Tobie ukradli, Ty ukradłeś co to za różnica...
 1 
odpowiedz zgłoś
a jednak jeśli fakty temu przeczą podręcznika nie ma. Czyli tym gorzej dla faktów.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
30 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS