wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-05| Geodezja, GIS, Firma

Kolejny list ws. zasilania PRG przez Geo-System

„Kończąc (…) wyjaśnianie nieprawdy i manipulacji zawartych w Pana piśmie (…) przedstawiam kolejne sprawy” – pisze Waldemar Izdebski w następnym liście otwartym do głównego geodety kraju.


Kolejny list ws. zasilania PRG przez Geo-System

Odnosząc się do zarzutu, że m.in. w 32% obsługiwanych przez Geo-System gmin nie wykonano żadnego zasilenia przyrostowego, Waldemar Izdebski zauważa, że zasilenia przyrostowe następują tylko w przypadku pojawienia się nowych punktów adresowych. „W gminach nie nadaje się numerów adresowych w celu bicia rekordów, a tylko wtedy, kiedy występuje konieczność” – tłumaczy w piśmie.
Podkreśla również, że gminom należy się rzetelna informacja o faktycznym czasie funkcjonowania usługi zasilania PRG. „Wójtowie i Burmistrzowie, którzy otrzymali Pana pismo, powinni zostać poinformowani, że specyfikacja usługi zasilania PRG z zewnętrznych systemów była gotowa i udostępniona przedstawicielom producentów oprogramowania na spotkaniu w dniu 28 lutego 2013 r. Kilka dni po tym spotkaniu byliśmy gotowi rozpocząć zasilanie PRG. (...) Zasilania produkcyjne zostały umożliwione dopiero 2.12.2014 r.” – czytamy w liście.

W piśmie do GGK prezes Geo-Systemu zestawił również udokumentowane wydatki na stworzenie numeracji adresowej w Polsce, jakie poniósł GUGiK. „Kwota jest imponująca – ponad 26 500 000 zł. Zestawienie może być niepełne, bo czasami informacja jest trudna do znalezienia, ale przedstawione pozycje mają swoje odzwierciedlenie” – pisze Waldemar Izdebski. – „Wniosek jest jeden, że wydatki są imponujące, ale efekty niestety mizerne. Być może kampanią promocyjną uda się kilka kolejnych gmin pozyskać, ale cała kampania jest przejawem kolejnej niegospodarności, a także próbą odbierania firmom komercyjnym ich dotychczasowych klientów” – dodaje.

Prezes Geo-Systemu pyta się ponadto o podręcznik, który miał zawierać praktyczne wskazówki dotyczące dostosowania danych zgromadzonych w powiatowej części PZGiK do nowej formy, wdrożenia systemu ZSDGiMZ (Zintegrowany System Danych Georeferencyjnych i Mapy Zasadniczej) oraz jednolity model jakości dla danych EMUiA i PRG.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS