wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-11-12| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

Więcej Polski 3D w zasobach Google'a

W aplikacji Google Earth udostępniono modele 3D dwóch kolejnych polskich miast.


Więcej Polski 3D w zasobach Google'a

Dotychczas w programie tym dostępne były trójwymiarowe modele zabudowy dla części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz Warszawy. Od niedawna można przeglądać również modele 3D dla Poznania oraz Łodzi. W pierwszym przypadku opracowanie pokrywa przede wszystkim centralną i północną część miasta, a w drugim – również okoliczne miejscowości, w tym: Pabianice, Rzgów, Zgierz czy Konstantynów Łódzki.

Modele 3D w Google Earth generowane są automatycznie na podstawie lotniczych zdjęć ukośnych. By je przeglądać, należy włączyć warstwę Budynki. Opracowanie dostępne jest również w mobilnej wersji tej aplikacji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ho ho lepsze to niż pilotażowy projekt czy reklama z bannerka powyżej ma coś wspólnego z tym postem? Odnoszę wrażenie, że bardzo wiele. Gugle dajcie więcej miast 3D plizzzzz
 1 
odpowiedz zgłoś
Miron spokojnie, mamy w ramach Polski 3D zaplanowany TERYT5 3D ostatnie starcie
 1 
odpowiedz zgłoś
3d Jakby 3d było w polskiej aplikacji... dokładne dane adresowe z widokiem na ten adres, który wpiszesz.
odpowiedz zgłoś
polska 3d gugikowska polska 3d jest przewidziana na mniej wiecej rok 2018...o ile przetasowania w Gugiku nie spowodują oddalenia terminu :)
odpowiedz zgłoś
tak, Vricon zaorze wszystkie te Polski 3D .
odpowiedz zgłoś
Tarnów? ptaszki ćwierkają, że miast w 3D może być wkrótce więcej... i nie chodzi o projekt rządowy
 3 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS