wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-17| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

Śląsk w 3D w Google Earth

W aplikacji Google Earth dostępny jest trójwymiarowy model zabudowy dla Górnego Śląska.


Śląsk w 3D w Google Earth

Jak wynika z informacji opublikowanych na blogu fanów tej aplikacji (niezwiązanym z firmą Google) opracowanie pokrywa m.in.: Katowice, Mysłowice, Chorzów, Bytom, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Sosnowiec, Będzin oraz Dąbrowę Górniczą. Modele można przeglądać zarówno w desktopowej, jak i mobilnej wersji Google Earth.

To pierwsza polska aglomeracja, dla której firma Google udostępniła tego typu kompleksowy trójwymiarowe model zabudowy, generowany w zautomatyzowany sposób na podstawie przetwarzania zdjęć lotniczych. Google udostępnia je systematycznie dla kolejnych miast od połowy 2012 roku.

Jak informuje Google Earth Blog, oprócz Śląska modeli 3D doczekała się także czeska Praga, Zagrzeb czy Niagara Falls.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Automatyzacja Witam, genialnie to wygląda! Czy wiedzą Państwo od kogo mogłabym uzyskać więcej informacji o automatycznym modelowaniu miast? Piszę o tym moją pracę magisterską. Pozdrawiam!
 1 
odpowiedz zgłoś
śląsk - nieśląsk aglomeracja - nieaglomeracja "Śląsk w 3D w Google Earth"..."Czeladź, Sosnowiec, Będzin oraz Dąbrowę Górniczą" - to nie są śląskie miasta "To pierwsza polska aglomeracja" - to nie jest aglomeracja tylko konurbacja
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
yeah! to jest to. uwielbiam darmowe dane, inwencję twórczą wszystkiego co nie jest finansowane z naszych podatków czy pseudo-dotacji unijnych, wreszcie mój miasto jest w 3D
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS