wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bielsko-Biała w OSM
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-19| Teledetekcja

Softline prezentuje oprogramowanie do zarządzania dokumentacją geodezyjną

Wrocławska firma Softline, producent popularnej aplikacji C-Geo, rozszerzyła swoją ofertę o oprogramowanie GeoOrganizer do zarządzania dokumentacją tworzoną podczas robót geodezyjnych, a w szczególności do wspomagania zgłaszania robót według nowych zasad.


Softline prezentuje oprogramowanie do zarządzania dokumentacją geodezyjną

Pomysł na program wynikał przede wszystkim z konieczności szacowania wyceny zamawianych materiałów – jest to skomplikowane, jeśli robi się to „ręcznie”. Wymaga to bowiem ustalania, z jakich zbiorów danych chcemy uzyskać materiały, podania kodu i nazwy materiału zasobu, doprecyzowania zakresu opracowania.

Jak zwraca uwagę producent, wspomaganie się takim programem ma tym większy sens, im większą bazę klientów i podmiotów już mamy. Przy pomocy GeoOrganizera zakładamy i prowadzimy bazy: adresatów zgłoszenia (ośrodków), klientów, właścicieli działek, wykonawców (mniej istotne, jeśli mamy jednoosobową działalność, ale przydatne w większej firmie).

Podobnie jest z automatyzacją różnych czynności. Program jest tym bardziej efektywny, im więcej mamy typowych szablonów i wpisów gotowych do użycia. Przy tworzeniu dokumentów stosujemy słowniki rodzaju zgłaszanych prac, miejscowości i ulic. Możemy tworzyć własne dokumenty z szablonów, pobierać je z bazy dokumentów udostępnianych przez użytkowników programu. Dzielenie się własnymi wzorami dokumentów powinno być przydatne, gdyż wzory z rozporządzeń to jedno, a warianty tych dokumentów stosowane w różnych powiatach to druga sprawa.

Jeśli poza wydrukowaniem zgłoszenia chcemy gromadzić obszerniejszy zestaw informacji , to poza zbieraniem danych opisowych, możemy posłużyć się informacją w formie graficznej. Wystarczy wprowadzenie numeru TERYT, aby właściwy obręb mógł być pokazany w Google Maps. Poza tym roboty z zasady powiązane są z działkami, o których informacje wprowadzimy nie tylko ręcznie, ale pozyskamy z pliku SWDE, zestawu punktów albo podkładu z dowolnego serwera WMS.

Dla wykonawców, którzy poza tworzeniem dokumentów geodezyjnych chcą kontrolować inne aspekty zlecenia, wprowadzono możliwość wpisywania kosztów oraz fakturowania robót, a także terminarz, który jest powiązany z kalendarzem Google.

Jeśli chodzi o stronę techniczną działania programu, to baza danych może być instalowana lokalnie, na jednym stanowisku komputerowym, ale jeśli chcemy mieć do niej dostęp w firmie z różnych stanowisk, to bazę możemy zainstalować jako serwer (nie ma to wpływu na cenę programu).

Dla użytkowników C-Geo oprogramowanie kosztuje 400 zł netto, a dla pozostałych – 600 zł. Dostępna jest także miesięczna wersja testowa aplikacji.

Źródło: Softline, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
program ciekawy sprawdziłem w cenniku Softline - do 18 lipca jest za 200 - jak się pospieszysz, to oszczędzisz 200 :)

program ciekawy, przydatny, ale chyba trochę za drogi? Korzystałem z wersji testowej, ale 400 to dla mnie za dużo. Mógłby być modułem w C-Geo, wszak niektóre funkcje powtarzają się.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt