Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2007-04-23 | Mapy

Zapowiedź spotkania o wizualizacji baz danych georeferencyjnych



7 maja w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie uczestników projektu celowego „Metodyka i procedury integracji, wizualizacji, generalizacji i standaryzacji baz danych referencyjnych dostępnych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym oraz ich wykorzystania do budowy baz tematycznych”.

W programie przewidziano przedstawienie stanu zaawansowania realizacji zadań projektu i plan wdrażania wyników projektu w 2007 r. Główne punkty spotkania to:

przedstawienie stanu zaawansowania realizacji zadań projektu (w tym: opracowanie koncepcji wielorozdzielczej bazy referencyjnej o poziomie szczegółowości 1:10 000, 1: 50 000 i 1: 250 000. Harmonizacja modelu pojęciowego, koncepcja aktualizacji i zarządzania EGiB, TBD, VMap L2 i BDO; harmonizacja baz danych tematycznych i opracowanie koncepcji wykorzystania WTBD jako modelu referencyjnego dla opracowań tematycznych; reprezentacja kartograficzna WTBD w skali 1: 10 000 i 1: 50 000 oraz wielowariantowych modeli kartograficznych dla map tematycznych; generalizacja cyfrowego modelu krajobrazu w poszczególnych szeregach skalowych). opracowanie wstępnej koncepcji Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych ostateczny projekt komasacji danych w strukturze VMap L2 i wizualizacja VMap L2u koncepcja drugiego (ograniczonego) poziomu informacyjnego Bazy Danych Topograficznych (TBD2) jako elementu wielorozdzielczej bazy danych topograficznych dla Polski zadania na 2007 rok - dyskusja nad możliwościami i uwarunkowaniami wykonania zadań.

PJ


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Strona Dziękujemy za uwagi. Zmienimy na bardziej kontrastowe. Prosimy o sprawdzenie strony kodowej ustawionej w Pana przeglądarce. Domyślnie ustawionna jest iso-8859-2.
  
Wykonawco! Chcę zwrócić Pana uwagę na stronę, do której podał Pan adres. Tekst w żółtym kolorze na białym tle jest całkowicie niewidoczny. Twarde spacja wygląda dokładnie tak . Jeżeli sie zabieracie za coś to róbcie to dobrze, bo jak WBDT będzie jak ta strona to przepadliście na całej linii.
  
szczególy projektu Zapraszamy do zapoznania się z dalszymi informacjami na temat projektu na stronę: http://www.gislab.ar.wroc.pl/projektWBDT, a szczególnie do przeczytania raportu rocznego z 2006 r. Z pozdrowieniami dla zainteresowanych Joanna Bac-Bronowicz
  



zobacz też:

Ogłoszono przetarg na dane do TBD województwa mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił przetarg nieograniczony na „Zebranie i...

U kartografów o Bazie Danych Obiektów Topograficznych

Nowa Baza Danych Obiektów Topograficznych (BDOT) ma zastąpić Bazę Danych Topograficznych (TBD)...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
prof. Józef Wędzony z AGH był jednym z inicjatorów „Konkursu wiedzy geodezyjnej i kartograficznej”?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Daniel Bernoulli (1700-1782)

Daniel  Bernoulli  (1700-1782)
Szwajcarski matematyk i fizyk. Urodził się 8 lutego 1700 roku w Gröningen. W latach 1725-33 był pracownikiem Akademii Nauk w Petersburgu, gdzie kierował katedrą fizjologii, a następnie matematyki. Po powrocie do Szwajcarii (1733 r.) został...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1936
Kapitan Albert W. Stevens wykonał pierwsze zdjęcie z powietrza, pokazujące zakrzywienie Ziemi. Balon Explorer II wzniósł się na wysokość 22 km.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2