wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-16| Geodezja, GIS, Edukacja, Imprezy

Nowości w KNGK Geoinformatyka

Działające na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie koło naukowe KNGK Geoinformayka wzbogaciło się o nową sekcję. Przygotowuje ponadto seminaria naukowe poświęcone INSPIRE, mapie górniczej i aplikacji dla rowerzystów.


Nowości w KNGK Geoinformatyka

W związku z tym, że studenci coraz bardziej zainteresowani są nauką obsługi oprogramowania górniczego, którego ilość na rynku krajowym obecnie bardzo wzrosła, przy KNGK Geoinformatyka ruszyła w tym roku Sekcja Górnicza. Swoim patronatem naukowym i organizacyjnym jej działalność objęła Komisja Geomatyki Górniczej Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej.

Ponadto koło organizuje w najbliższym czasie następujące spotkania naukowe:
• Cykl wykładów pod tytułem „Jak zjeść INSPIRE i się nie zatruć” przygotowany przez opiekuna koła dr. Artura Krawczyka. W ramach seminarium zostanie przedstawionych kilka spostrzeżeń na temat powierzchowności przekazu informacyjnego na temat INSPIRE. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś (16 marca) o 18:30 w sali 412 (C4).
• Seminarium naukowo-techniczne pod tytułem „Wieloskalowe obiekty parametryczne mapy górniczej w środowisku MapDraw”. Prelekcję wygłosi dr inż. Dariusz Biegun, pracownik Kopalni KW S.A. KWK „Piast”. Wykład odbędzie się o godzinie 16:30 w piątek, 20 marca, w sali 506 budynku C-4 AGH. Wstęp wolny.
• Seminarium naukowo-techniczne „Technologiczne aspekty budowy aplikacji TasyRowerowe prezentującej trasy rowerowe z bazy danych spatialite”. Prelekcję wygłosi mgr inż. Piotr Jarczak, student studiów podyplomowych GIS Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii AGH. Wykład odbędzie się o godzinie 16:30 w piątek, 27 marca, w sali 506 budynku C-4 AGH. Wstęp wolny.

Źródło: Artur Krawczyk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS