Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-01-14| Geodezja, Software, Ludzie, Instytucje

Jaki jest stan budowy K-GESUT?

Oprogramowanie dla krajowej bazy geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (K-GESUT) zostało wykonane i wdrożone w terminie – pisze GUGiK w odpowiedzi na pytania Waldemara Izdebskiego, prezesa firmy Geo-System.


Jaki jest stan budowy K-GESUT?

Termin wykonania zamówienia upłynął 17 grudnia 2013 r. i do tego czasu prace warte blisko 2,2 mln zł udało się z powodzeniem zakończyć – wyjaśnia Urząd. Oprogramowanie zostało przetestowane i działa już w Centralnym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Dotychczas do K-GESUT zaimportowano dane z: Białej Podlaskiej, Gdyni, Koszalina, Przemyśla, Tarnobrzegu oraz powiatów: bełchatowskiego, białogardzkiego, kolbuszowskiego, leszczyńskiego, łobeskiego, milickiego, namysłowskiego, starogardzkiego oraz zamojskiego.

Na pytanie, ile obiektów znajduje się w bazie K-GESUT, GUGiK odpowiada: „Część danych otrzymanych z powiatów nie przeszła procesu walidacji, z uwagi na brak właściwego ich przetworzenia do modelu zgodnego z przepisami rozporządzenia z dnia 12 lutego 2013 r. w sprawie bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej – dane są przez właściwe JST poprawiane. Część danych przeszła proces walidacji, polegający między innymi na kontroli pod względem kompletności i właściwej struktury. Najczęstszym problemem, który w chwili obecnej wstrzymuje docelowe załadowanie danych do bazy produkcyjnej, jest fakt, że parametr funkcja przewodu dla tych danych przyjął wartość inną niż: przesyłowy, rozdzielczy, przyłącze, a wartości te determinują dalsze procesy w systemie K -GESUT.
System w chwili obecnej jest także wykorzystywany do kontroli i walidacji danych dla około 50 powiatów, dla których bazy danych GESUT są realizowane w ramach umów na »Dostosowanie baz danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) do wymagań zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach oraz utworzenia dla wybranych jednostek ewidencyjnych BDOT500 i inicjalnych baz danych GESUT« – projekt ZSiN Faza I. Kolejne dane planowane do walidacji i sukcesywnego ładowania to dane GESUT realizowane w ramach projektu »Bazy Wiedzy Województwa Mazowieckiego«.”

W związku z tym, że w powyższej odpowiedzi nie padła liczba obiektów w bazie K-GESUT, Waldemar Izdebski ponownie wystosował do GUGiK pytanie w tej sprawie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS